avatar

Leucinas

Leucinas yra nepakeičiama, žmogaus organizme nesintetinama aminorūgštis. Nors jos galima gauti iš tam tikrų maisto produktų, pavyzdžiui sojos pupelių, lęšių, migdolų, krevečių, lašišos, vištienos ir t.t., verta akcentuoti, kad tektų suvalgyti itin didelius kiekius šių maisto produktų, norint jog organizmas šios aminorūgšties gautų pakankamai. Taigi, įveikti reikiamus kiekius maisto, dažnam taptų tikrų tikriausiu iššūkiu. Tad, kur kas geresnis pasirinkimas – leucine papildų vartojimas. Leucino nauda žmogaus organizmui yra labai didelė bei įvairiapusė, tad kviečiame apie tai sužinoti daugiau.

Filtrai
Rinkiniai
Kaina
   
Prekių ženklai
Papildo forma

Leucinas: kas tai ir kokia jo nauda?

Leucinas sporte

Intensyviai ir profesionaliai arba savo malonumui sportuojantys vyrai bei moterys, neretai patiria įvairių traumų bei pažeidimų. Taigi, belieka tik priminti, kad būtent leucinas yra ta medžiaga, kuri sumažina raumenų pažaidos simptomus, po ilgų fizinio krūvio treniruočių. Kitaip tariant, asmenys, kurių organizmas gauna pakankamai šios nepakeičiamos aminorūgšties, kur kas greičiau atsistato po fizinio krūvio, o taip pat – greičiau atsigauna ir po traumų.

Leucino nauda norintiems sulieknėti

Šios amino rūgšties labai svarbu gauti pakankamai ir tiems, kurie svajoja apie lieknesnį kūną, kadangi būtent leucinas naikina riebalinę masę bei skatina raumeninės masės atsiradimą.

Leucino nauda sveikatai

Na, ir, žinoma, taip pat svarbu akcentuoti, kad šios amino rūgšties prireiks visiems, kurie nori išlikti sveiki bei atrodyti puikiai. Visų pirma, reikia akcentuoti, kad norint turėti sveikus ir stiprius plaukus, jaunatvišką odą, išvengti sąnarių skausmo, būtina užtikrinti, kad organizmui netrūktų svarbios medžiagos – kolageno. Tačiau jau nuo 25 – ųjų gyvenimo metų, šios medžiagos organizmas pradeda gaminti vis mažiau. Tad svarbu gauti ir pakankamai leucino, nes būtent ši amino rūgštis skatina kolageno gamybą.

Tačiau ir tai dar ne viskas – tyrimai parodė, kad vyresni nei 70 metų amžiaus žmonės, kurie gauna pakankamai leucino, išlaiko daugiau raumeninės masės nei tie, kurie šios aminorūgšties negauna tiek, kiek reikia. Ši amino rūgštis atlieka labai svarbų vaidmenį ir tuomet, kai kalbame apie žaizdų gijimą. Jei organizmas jos gauna pakankamai, žaizdos užgyja kur kas greičiau.  

Kaip išsirinkti?

Renkantis leucine papildus, dėmesį vertėtų atkreipti ir į tam tikras detales. 

  • Sudėtis

Jei domina l leucinas papildai, tai šiandien galite rinktis įvairius variantus – maisto papildus, kuriuose rasite vien tik šią amino rūgštį arba maisto papildus, kuriuose be leucino, rasite ir kitų savo organizmui taip reikalingų amino rūgščių, vitaminų ar mineralų. Taigi, prieš įsigydami papildus, įvertinkite, ar yra poreikis praturtinti savo kūną ir kitomis naudingomis medžiagomis. 

  • Skonis

Vartoti maisto papildus gali būti ne tik naudinga, bet ir labai malonu. Ir visa tai todėl, kad kai kurie maisto papildai yra praturtinti įvairiais skoniais (taip pat ir leucino papildai), todėl jums belieka tik išsirinkti labiausiai patinkantį.

  • Kiekis

Atsakingai įvertinkite ir pakuotės dydį. Paprastai, geriausių rezultatų yra sulaukiama tuomet, kai leucinas vartojamas ilgesnį laiko tarpą (bent kelis mėnesius). Todėl sprendimas iš karto įsigyti didesnę pakuotę yra ypač ekonomiškas – norint sutaupyti tiek laiką, tiek ir pinigus. Didelė pakuotė yra idealus sprendimas ir tuomet, jei šiuos papildus planuoja vartoti bent keli šeimos nariai.

  • Vartojimas ir laikymo sąlygos

Atsakingai įvertinkite ir tai, kaip turi būti naudojamas šis maisto papildas. Nors ant pakuotės rasite rekomendacijas, kokiais kiekiais reikia vartoti leuciną, dėmesį verta atkreipti į tai, kad tai – tik standartas, todėl kiekius gali tekti patikslinti. Tad bus geriausia, jei kreipsitės į savo sporto trenerį ar mitybos specialistą, kurie įvertinę norimus pasiekti rezultatus bei naudingas medžiagas iš maisto, nurodys tikslesnes rekomendacijas vartojimui. Na ir, žinoma, gaminį laikykite tokiomis sąlygomis, kokios ir yra nurodytos ant pakuotės – kad būtų užtikrintas maksimalus savybių išlaikymas.

Kodėl leucinas turėtų būti perkamas internetu?

Tikrai netrūksta priežasčių, kodėl leucino papildai turėtų būti perkami internetu. Visų pirma, tai – labai greita bei patogu: patikusį gaminį įsigysite vos per kelias minutes, net neišeidami iš namų. Na ir, žinoma, sprendimas pirkti internetu bus patrauklesnis tuomet, jei patraukli ir leucino kaina – akcijos metu šiuos papildus galite įsigyti net iki keliasdešimt procentų pigiau.