avatar

Vitaminas C

Skiriami įvairių rūšių vitaminai ir vienas jų yra vitaminas C. Belieka tik pridurti, kad kiekvienas vitaminas yra reikalingas, o sportuojantiems žmonės – ypač, kadangi pastarieji prakaituodami netenka įvorių medžiagų, vitaminų – taip pat. Ir nors yra tokie maisto produktai (ypač vaisiai bei daržovės), kuriuose gausu vitamino C, norinti gauti jo pakankamai, reikėtų suvalgyti didelius maisto kiekius, o tai – ne pats geriausias būdas. Tad kur kas išmintingesnis pasirinkimas – maisto papildų, kuriuose yra ir vitamino C, vartojimas.

Filtrai
Rinkiniai
Kaina
   
Prekių ženklai
Papildo forma

Kokia yra vitamino C nauda sportuojantiems ir ne tik?


Vitamino C nauda yra ypač įvairiapusė:
• Vos tik išgirdus pavadinimą vitaminas C, daugeliui žmonių jis asocijuojasi su imuniteto stiprinimu. Ir iš tiesų – tie, kurie pakankamai gauna šio vitamino, džiaugiasi kur kas stipresniu imunitetu, rečiau serga, o, jei ir suserga, tai greičiau pasveiksta. Taigi, šio vitamino ypač svarbu pakankamai gauti sportuojantiems žmonės, kad stiprus jų imunitetas leistų kokybiškai atlaikyti įtemptus treniruočių grafikus, o puiki savijauta – kokybiškai dalyvauti varžybose.
• Sportuojantiems žmonėms ypač reikalingas karnitinas – ši medžiaga dalyvauja perduodant energiją. Tad belieka tik priminti, kad vitaminas C dalyvauja karnitino gamybos procese.
• Siekiant pačių geriausių rezultatų sportinėje veikloje, labai svarbu užtikrinti, kad kraujagyslės būtų stiprios. Nors yra daug priemonių, kurios atlieka šią funkciją, vitaminas C – neabejotinai vienas geriausių bei efektyviausių pasirinkimų.
• Sportuojantiems žmonėms taip pat svarbu palaikyti puikią kaulų bei kremzlių būklę. Na, o, kad taip ir būtų, reikalingas kolagenas. Maždaug iki 25 – ųjų gyvenimo metų kolageno pasigamina pats organizmas, na, o vitaminas C dalyvauja j gamybos procese.
• Šio vitamino trūkumas gali atnešti nepageidaujamų pasekmių, pavyzdžiui: paskatinti kraujo audinių trapumą, susilpninti imunitetą, sumažinti raudonųjų kraujo ląstelių kiekį, taip pat sukelti jungiamojo audinio pažeidimus, nuovargį. Tokia pasekmių puokštė ne juokais gali pabloginti kiekvieno žmogaus gyvenimo kokybę, tad labai svarbu pasirūpinti, kad kasdien gautumėte reikiamas dozes šio vitamino ir nebūtų jaučiamas jo trūkumas.


Maisto papildai su vitaminu C: kaip išsirinkti?


• Sudėtis
Vienas pagrindinių aspektų, kurį turite atsakingai įvertinti, rinkdamiesi tokio pobūdžio papildus, yra jų sudėtis. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad labai dažnai maisto papildai su vitaminu C, būna papildyti ir kitais vitaminais, pavyzdžiui, vitaminai A, E, B grupės ir t.t. Tad belieka tik akcentuoti, kad, b9tne tokie maisto papildai yra puikus pasirinkimas, jei norite savo organizmą aprūpinti kuo įvairesnėmis medžiagomis.
• Forma
Maisto papildai su vitaminu C, yra parduodami įvairiomis formomis. Tai gali būti kapsulės, milteliai, tabletės, skystis ir pan. Tad rinkitės sau patogiausią variantą.
• Kiekis
Siekiant pačių geriausių rezultatų, maisto papildai su vitaminu C, turi būti vartojami kasdien. Taigi, perkant, labai pravartu įvertinti, koks kiekis kapsulių, tablečių ar kitos formos maisto papildo yra pakuotėje. Geriausia iš karto rinktis kuo didesnę pakuotę, nes tokiu atveju sutaupysite laiko, o galbūt ir pinigų.
•Vartojimas ir laikymo sąlygos
Nors ant pakuotės tikrai rasite informacijos, kam reikalingas maisto papildas ir kokiais kiekiais kapsulės turėtų būti vartojamos, nepamirškite, kad tai – tik standartiniai nurodymai. Tad bus geriausia, jeigu pasikonsultuosite su mitybos specialistu, kuris, įvertins jūsų mitybos racioną, galbūt pateiks tikslesnes vartojimo rekomendacijas. Laikykite maisto papildą vėsioje bei sausoje vietoje.
• Skonis
Na, ir, žinoma, nereikia pamiršti, kad labai dažnai tokie maisto papildai būna praturtinti puikiais skoniais bei aromatais, pavyzdžiui, persikų, juodųjų serbentų ir t.t. Taigi, pasirinkite mėgstamiausią ir mėgaukitės ne tik naudingais vitaminais, bet ir skaniu kasdieniu ritualu.
Kodėl maisto papildai su vitaminu C turėtų būti perkami internetu?
Tikrai netrūksta priežasčių, kodėl maisto papildai su vitaminu C sportui ir ne tik, turėtų būti įsigyjami internetu. Visų pirma, jūsų lauks itin patraukli kaina – mūsų internetinėje parduotuvėje dažnai vykdomos akcijos, todėl gaminius galite įsigyti keliais, keliolika ar net keliasdešimt procentų pigiau. Antra – garantuojamas saugus apsipirkimo bei prekių pristatymo procesas. Trečia – galite naudotis prekių paieška ir taip dar labiau sutrumpinti bei supaprastinti apsipirkimo procesą. Na, ir, žinoma, nereikia pamiršti, kad pirkti internetu yra labai patogu: apsipirkti galite tiesiog neišeidami iš savo namų, 24/7.