avatar

Kreatino monohidratas

Pirmas klausimas, kurį pateikia dauguma klientų - kuo kreatino monohidratas skiriasi nuo kreatino. Atsakome, pasirinkus bet kurį iš kreatino papildų, jūs gausite ne ką kitą, o kreatiną. Skirtumas tarp kreatino monohidrato ir kreatino tik, kaip teigia gamintojai, efektyvumas. Teigiama, jog būtent kreatino mnohidratas lengviau įsisavinamas, o jo poveikis geresnis, tačiau veiklioji medžiaga – ta pati, tad nesvarbu kokią šio papildo formą, kurio iš gamintojų pasirinksite, bet kuri yra naudinga.

Filtrai
Rinkiniai
Kaina
   
Prekių ženklai
Papildo forma
Rodyti po: 10 20 50 100

Kas tai kreatino monohidratas?


Tai vienas populiariausių iš kreatino papildų, suteikiantis daugiau jėgos atliekant sunkų ar aukšto intensyvumo fizinį darbą.

Kreatino paskirtis

Kreatino monohidratas, tik vienas iš kreatino papildų, o jų yra tikrai ne mažai. Tačiau būtent monohidratas yra labai populiarus tarp sportuojančiųjų.

Kodėl jį verta pirkti?

 Nes tai papildas, prisidedantis, jog intensyvių treniruočių metu organizmas pagamintų daugiau energijos. Jis veikdamas mūsų kūne, prisideda prie baltymų formavimosi proceso. Turi įtakos IGF1 hormono, kuris kitaip dar vadinamas augimo hormonu, padidėjimu organizme, o tai reiškia ir raumenų masės augimui.  Prisideda siekiant išvengti alinančio nuovargio, nes papildomos kreatino dozės, padeda sukaupti daugiau adenozino trifosfato, kuris generuoja papildomą energiją kūne.

Organizmas, gavęs papildomą kreatino dozę, papildų forma, paskatina fosfokreatino atsargų kaupimą , kurios svarbios, nes iš jų, atliekant fizinį darbą, intensyviai sportuojant, organizmas sintetina adenozino trifosfatą (toliau – ATP), o tai - galime drąsiai pavadinti tiesiog energija.

Tai reiškia, kad energija, kuri pasigamina iš fosfokreatino atsargų, bus kaip užtaisas, užtikrinantis jėgą, gerą nuotaiką ir išvermę treniruotėse.

Kam tinka vartoti kreatino monohidrato maisto papildus?

Atsakymas į šį klausimą – paprastas. Kreatino monohidratas tinka visiems – tiek moterims, tiek vyrams, aktyviai sportuojantiems ir siekiantiems rezultatų bei tikslų, bet tai nereiškia, jog jis skirtas vien sportininkams. Jėgos, energijos bei raumenų masės didėjimo siekia ne tik profesionalai, bet ir mėgėjai.

Kadangi kreatinas bene labiausiai ištirtas maisto papildas, tyrinėtas mokslininkų jau tris dešimtmečius, galima sakyti, jog ir abejonių dėl jo saugumo beveik nebelikę.

Be to kreatino organizmas ilgai nesandėliuoja, tad kurį laiką pavartojus maisto papildus, o po to nustojus juos gerti, šios medžiagos kiekis kūne mažėja.

Vartojimas

Kreatino monohidratą gamintojai rekomenduoja vartoti 1-2 kartus per dieną, po 3 g porciją vienam kartui. Šis papildas, jeigu jis miltelių formos, išmaišomas sultyse arba vandenyje ir išgeriamas. Kaip pataria gamintojai, vartojant šį papildą reikėtų kas 4 arba 6 savaites daryti kelių savaičių pertrauką, o po vėl kartoti. Taip patariame norint poveikio.

Kreatinas įprastai geriamas tam tikrais etapais ir yra net keli jo vartojimo būdai arba metodikos. Vienas jų, kai pirmą savaitę kreatino monohidratas geriamas didelėmis (net iki 25 g ) dozėmis tam, kad organizmas prikauptų daug fosfokreatino, o nuo antros - jo kiekis sumažinamas. Kitas būdų - gerti šį maisto papildą keturis kartus per dieną net po 5g savaitę, po to dozė mažinama 3-5 g per dieną.

Svarbiausias patarimas - vartoti jį tvarkingai, panašiu metu ryte ir vakare. Toks naudojimas, padės išlaikyti tolygią kreatino koncentraciją organizme.

Yra manoma, jog kreatinas dar greičiau įsisavinamas, jeigu vartojamas kartu su angliavandeniais, gliukoze, fruktoze, maltodekstrinu. Todėl patariama jį gerti su šių angliavandenių turinčiais gėrimais ar valgant kokį greitųjų angliavandenių turintį užkandį.

Populiarus, nes veikia!

Sportuojant, laikantis mitybos ribojimų, norisi pamatyti rezultatą, tačiau kartu nejausti išsekimo. Alinančios, rutininės treniruotės ne tik didina ištvermę, bet tuo pačiu ir pareikalauja daug jėgų. Jei iš sporto salės, ar po kitos aktyvios fizinės veiklos norisi tik šliaužti į lovą – rodo, kad organizmo resursai išeikvoti ir stinga reikalingų medžiagų jį „užkurti“ iš naujo. Jei taip jaustųsi sportuojantys, sporto salės ir aikštynai greičiausiai būtų tušti. Todėl ir yra sukurtos linijos įvairių maisto papildų, kurie padeda sportuoti veiksmingai, neišsekti, išlikti sveikiems. Tenka nugirsti, jog tai tikrų tikriausia chemija. Tokios kalbos rodo, jog chemijos mokykloje taip kalbantys arba nesimokė, arba mokėsi nepakankamai.
Štai, kad ir kreatinas – jokios paslapties nėra, tai ne kažkoks paslaptingas papildas, o organinis junginys, randamas žmogaus raumeniniame, nerviniame audinyje bei organuose (inkstuose ir kepenyse). Jis natūralus ir turi nemažai panašumo su amino rūgštimis, tačiau tapatinti šių dviejų produktų negalima.

Tačiau jeigu jau kalbame apie populiarumą, jį lėmė ne tik, kad tai natūralus organinis junginys, bet labiausiai – jo efektas.

Dauguma jau pabandžiusių kreatino monohidrato teigia, kad efektą pajuto jau po 3-4 dienų ir giria šį papildą bei žada vartoti su pertraukomis, t.y. ciklais, vėl ir vėl.

Ką pastebi mūsų klientai? Pirmiausia tai, jog raumenų masė pastebimai didėja, antra, atsiranda papildomos jėgos, trečia, sumažėja nuovargis. Be to, tai, kad kreatino monohidratas tinka ir moterims, ir vyrams, ir jauniems, ir vyresnio mažiaus, realiai padidina jėgą, sutvirtina kūną, suteikdamas jam dar didesnės jėgos ir energijos, patinka kone visiems sportuojantiems.

Energijos sintezė, atliekant sunkią ar aukšto intensyvumo treniruotę, yra karūna, už kurią šis maisto papildas yra vertinamas kaip papildų sportui karalius.

Tačiau jeigu manote, kad išgėrus pirmąją kreatino monohidrato porciją, jūsų kūnas užsikurs tarsi mašinos variklis pasukus raktelį, klystate, šis papildas – ne momentinio veikimo, jį vartoti reikia nuosekliai, ciklais su pertraukomis, kad efektą pajustumėte geriausiai.

Kaip kreatinas paskatina energijos bangą?

Trys raidės – ATP (adenozino trifosfatas) – pagrindinis mūsų raumeninio audinio energijos šaltinis. Šios medžiagos mūsų kūne įprastai yra labai nedaug ir nėra stebuklingo maisto, kurio privalgius, jos atsargas galėtume papildyti. ATP sintezei naudojamą energiją įjungti gali tik pats kūnas, pasigamindamas šios medžiagos pats.

Energija pasklinda ir išsiskiria, skylant ATP ląstelėms,skaidantis angliavandeniams ir riebalams.

Vartodami kreatiną pajausite:

  • jog tarp treniruočių jėgas atgaunate kur kas greičiau, nei iki jo vartojimo;
  • jog turite daugiau jėgos;
  • jog pagerėjo jūsų rezultatai;
  • jog esate žvalesni bei geresnės nuotaikos;
  • jog, dėl geros savijautos, ilgą laiką nepraleidote nei vienos treniruotės.
    Ir tai ne viskas.


Kreatino monohidrato kaina


Kreatino monohidratas būna miltelių, tablečių, kapsulių formos, natūralaus arba pridėtinio skonio. Žinoma, jeigu nemėgstate natūralaus kreatino, verta išbandyti skonius, tačiau juose, kadangi dalį sudaro pridėtinės medžiagos, veikliosios medžiagos bus šiek tiek mažiau nei natūraliame. Tačiau tai tikrai nėra blogai.

Dėl kreatino populiarumo ir papildų gausos, rasite papildų ir su taurinu, ir su pridėtiniais angliavandeniais, kad įsisavinimas būtų dar geresnis, kreatino miksų ir kt.

Kodėl taip dažnai pasirenkai kreatino monohidrato papildai milteliai, atsakymas paprastesnis nei manėte. Tai lemia ne tik mažesnė kaina, bet ir greitesnė veikliosios medžiagos absorbcija organizme.

Išgėrus kapsulę – veikimas bus greitesnis nei tabletės, tačiau lėtesnis nei miltelių.

Visgi, vertinant, jog šis maisto papildas nėra momentinio veikimo, didelio skirtumo tarp skirtingų formų kreatino monohidrato nėra. Kam nepatinka ir nepatogus miltelių naudojimas, renkasi kapsules ar tabletes ir atvirkščiai.

Kadangi papildų pirkimą galima susiplanuoti, verta paieškoti ir palaukti nuolaidų ar akcijų, kurių ponasbicepsas.lt interneto parduotuvėje dažnai skelbiama. O ieškantiems geriausios kainos, patarimas labai paprastas, visada paskaičiuokite, o kiek gi jums kainuos viena porcija arba vienas gramas norimo maisto papildo.

Išbandykite skirtingų formų , vis kitų gamintojų kreatino papildus, ne vien monohidratą. Pravartu turėti skirtingų skonių gomuriui palepinti, paįvairinti kasdienybę.

Svarbiausias patarimas negalvokite, kad kreatino monohidratas viską padarys už jus. Netiesa, kad staiga atsibusite su išsipūtusiais raumenimis, paprakaituoti salėje teks jums, tačiau vartojant maisto papildus išvengsite reikalingų medžiagų trūkumo, o ti reiškia, kad dienų be sporto bus tik tiek, kiek rekomenduos treneris.

Primename, kad visada rinkitės saugias ir efektyvias kreatino monohidrato dozes, naudokite kitus sportui rekomenduojamus papildus. Jei turite kokių nors nusiskundimų sveikata,atidžiau skaitykite maisto papildų gamintojų rekomendacijas ir nebijokite pateikti klausimų treneriui, konsultantui ar pardavėjui.