avatar

Riebalų deginimas

Kiekvienam iš mūsų gali būti svarbūs ir brangūs vis kitokie dalykai, tačiau drąsiai galima sakyti, kad yra ir vienas, kuris ypač rūpi visiems, be išimties. Tai – mūsų sveikata. Kad ir kaip banaliai tai beskambėtų, bet tik būdami visiškai sveiki, galėsime džiaugtis itin kokybišku gyvenimu, sumažinsime įvairių ligų tikimybę, o taip pat – turėsime pakankamai energijos savo sumanymams įgyvendinti. Belieka tik pridurti, kad puikios sveikatos priešų yra labai daug. Ir vienas jų –  neabejotinai yra nereikalingi kilogramai bei jūsų kūno riebalai. Jie, beje, yra ir ne tik geros sveikatos, ir bet patrauklaus kūno, dailių linijų priešas. Taigi, jei norite estetiško vaizdo, patrauklių kūno linijų ir, žinoma, geresnės sveikatos bei aukštesnės gyvenimo kokybės, riebalų deginimas yra vienas svarbiausių procesų, kurį turite įgyvendinti. Ir bus geriausia, jei nebedelsite nei dienos ir jau dabar pradėsite teigiamus pokyčius. 

Filtrai
Kategorija
  • L Karnitinas
  • Riebalų degintojai
  • CLA
  • Chromas
  • Berberinas
Rinkiniai
Kaina
   
Prekių ženklai
Papildo forma
Rodyti po: 10 20 50 100

Kuo svarbus riebalų deginimas ir kaip tai gali pakeisti jūsų gyvenimą?

Nors jau labai trumpai užsiminėme apie tai, kuo svarbus yra riebalų deginimas, tačiau tokie pasakymai kaip geresnė sveikata bei aukštesnė gyvenimo kokybė, yra labai abstraktūs. Tad pats metas konkrečiai įvardinti, kokius pokyčius į jūsų gyvenimą gali atnešti riebalų deginimo procesas:

Mažesnis kūno svoris bei dailesnės linijos

Savaime suprantama, jūsų kūno riebalų kiekis yra tiesiogiai susijęs su svoriu bei kūno linijomis. Nesunku pastebėti, kad sėkmingas riebalinio audinio deginimas lemia puikius rezultatus: mažesnį kūno svorį bei dailesnes jo linijas.

Didesnis pasitikėjimas savimi

Drąsiai sakyti ir tai, kad riebalų deginimas lemia savotišką sniego gniūžtės efektą, kai vienas teigiamas pokytis lemia kitus teigiamus dalykus. Štai, pavyzdžiui, ne paslaptis, kad mažesnis kūno svoris bei dailesnės kūno linijos lemia ir didesnė pasitikėjimą savimi, o tai, kaip žinia, ypač svarbu pačiose įvairiausiose situacijose: pradedant profesiniu gyvenimu ir užbaigiant socialiniu. Labiau savimi pasitikintys žmonės lengviau užmezga pažintis, drąsiai įgyvendina savo svajones, turi daugiau kūrybinių bei profesinių ambicijų ir t.t. 

Daugiau įvaizdžio galimybių

Nereikia ir sakyti, kad įvaizdis yra svarbi mūsų gyvenimo dalis, ir, nieko keista, kodėl taip dažnai norisi jį pakeisti. Na, o drabužiai taip pat yra labai svarbi įvaizdžio dalis ir nesunku pastebėti, kad mažesnis kūno svoris bei dailesnės kūno linijos suteikia galimybę išbandyti kuo įvairesnius aprangos sprendimus. 

Mažinama įvairių ligų tikimybė

Įvairios ligos gali ne tik suprastinti gyvenimo kokybę, priversti atsisakyti daugelio idėjų bei planų,  bet netgi ir tapti mirties priežastimi. Kita vertus, kiekvienas žmogus turi suprasti, kad labai daug kas priklauso ir nuo asmeninių pastangų. Pavyzdžiui, svarbu žinoti, kad normalaus kūno svorio palaikymas (arba riebalų deginimas, jei riebalų audinio yra per daug), yra svarbi sąlyga, mažinanti tikimybę susirgti įvairiomis ligomis. Tam tikrų rūšių vėžys, 2 tipo cukrinis diabetas, širdies bei kraujagyslių ligos – tikimybė susirgti jomis bus gerokai mažesnė, jeigu jūsų kūno svoris bus normalus. 

Ilgesnė gyvenimo trukmė

Gyventi ilgai norime visi ir belieka tik pastebėti, kad antsvorio neturintys žmonės dažniausiai džiaugiasi ilgesne gyvenimo trukme, nei tie, kurie neša nereikalingų kilogramų naštą. 

Mažesnė traumų tikimybė

Traumos taip pat ne juokais gali pabloginti gyvenimo kokybė, priversti kurį laiką gyventi lėtesniu nei įprastu tempu ar net visiškai atsisakyti tam tikrų sumanymų, idėjų. Tačiau, ar žinojote, kad normalų kūno svorį turintys žmonės traumas patiria rečiau, o patyrę – greičiau pasveiksta?

Daugiau energijos, žvalumo ir geros nuotaikos

Na, o ir vėl prisiminus sniego gniūžtės efektą, t.y., nesunku pastebėti, kad vieni geri pokyčiai lemia kitus irgi teigiamus pokyčius. Kai tikimybė susirgti tokiomis sunkiomis ligomis kaip vėžys, 2 tipo cukrinis diabetas, širdies ar kraujagyslių ligos yra kur kas mažesnė, kai traumų tikimybė taip pat ženkliai sumažėja, o jas patyrus pasveikstama greičiau, kai kūno linijos džiugina ir kai pasitikėjimas savimi yra didesnis, nesunku pastebėti ir dar keletą teigiamų pokyčių – tokie žmonės būna kur kas dažniau būna geros, pakilios nuotaikos, turi daugiau energijos bei žvalumo. 

Taigi, kaip matyti, tikrai netrūksta priežasčių, kodėl riebalų deginimas yra toks svarbus ir kaip smarkiai jis gali pagerinti jūsų gyvenimą. Tad belieka tik sužinoti, kaip užtikrinti saugų bei efektyvų šio proceso įgyvendinimą. 

Riebalų deginimas: nuo ko pradėti ir kaip įvykdyti?

Prieš pradedant dalintis itin naudingomis įžvalgomis, kaip turėtų vykti šis procesas, pirmiausia reikėtų susipažinti ir su dar keliais svarbiais dalykais, tai – riebalų tipai, somatiniai kūno tipai, o taip pat – sužinoti keletą svarbių detalių apie riebalų procentą žmogaus organizme.

Riebalų tipai

Daugelis žmonių nustemba sužinoję, kad riebalai yra kelių tipų. Tai – esminiai riebalai bei sukaupti riebalai. Esminiais riebalais vadiname tuos riebalus, kurie yra atsakingi už sveiką bei visavertį mūsų organizmo funkcionavimą. Šios rūšies riebalų galime rasti kaulų čiulpuose, centrinėje nervų sistemoje, raumenyse, organuose. Beje, svarbu pastebėti, kad moterys šių riebalų turi daugiau. Na, o, štai sukauptus riebalus galime rasti po oda bei giliai tarp organų ir tai yra tie riebalai, kurių ir siekiama atsikratyti, kai kalba pasisuka apie riebalų deginimą bei dailesnes kūno linijas. Jei esminių riebalų pas moteris yra daugiau nei pas vyrus, tai šios rūšies riebalų apylygiai galime rasti pas abiejų lyčių atstovus. Na, ir, žinoma, taip pat svarbu įsiminti, kad panorėjus pradėti riebalų deginimą, net ir tuo atveju, jei yra suplanuota itin intensyvi programa ar  dieta, sudėtingi pratimai bei aktyvios treniruotės, šių riebalų vis tiek turėtų išlikti nuo 5 iki 12 proc., priešingu atveju rizikuojate pakenkti savo sveikatai. 

Somatiniai kūno tipai

Kai žmogus nori sudeginti dalį riebalinio audinio, ir pageidauja, kad šis procesas būtų saugus bei efektyvus, jis paprastai kreipiasi į specialistą, kad būtų įvertinta situacija, norimi pasiekti tikslai bei sudaryti individuali programa (kurią sudaro ne viena treniruotė bei įvairūs pratimai) ar dieta. Tačiau nedaugelis žino, kad tokios programos sudarymui įtakos turi įvairūs veiksniai ir vienas jų yra somatiniai kūno tipai. Būtent nuo šio kūno tipo priklauso, kaip atrodys riebalų deginimo planas, be to, kiekvienas tipas turi ta tikrus mitybos bei treniruočių reikalavimus. Šių tipų yra 3, apžvelkime svarbiausias gaires. 

Ektomorfas 

Šio tipo kūnai yra liesi ir gležni, ji nekaupia riebalų. Paprastai šio tipo žmonės turi plokščią krūtinę bei gležnus pečius, sunkiai priauga svorio, pasižymi liesa raumenų mase ir liesu sudėjimu. Taip pat šio tipo atstovai pasižymi labai greita medžiagų apykaita, o kalorijos sudega itin sparčiai. Taigi, nesunku pastebėti, kad visos šios ypatybės iš tiesų džiugina šio tipo atstovus, o ypač – moterys, kadangi net ir nesilaikydamos itin griežtų valgiaraščio apribojimų, jos dažniausiai džiaugiasi itin puikioms, jas tenkinančiomis kūno formomis. Šio tipo žmonėms idealiai tinka trumpos, tačiau intensyvios treniruotės bei trumpalaikiai intensyvūs pratimai. Na, o jiems skirta dieta taip pat žavi dėl tam tikrų aspektų – į valgiaraštį yra įtraukiami aukšto kaloringumo patiekalai bei produktai, o taip pat yra siūloma valgyti prieš miegą, kad būtų apsisaugota nuo katabolizmo. 

Mezomorfas

Tai yra natūraliai atletiški, masyvių raumenų bei stambių kaulų žmonės, kurie tikrai nesiskundžia nei jėgos trūkumu, nei sunkumais, norėdami priaugti raumenų masės, o taip pat ir priešingai nei ektomorfai, kur kas lengviau priauga riebalinės masės. Kalbant apie estetinį vaizdą bei kūno linijų patrauklumą, drąsiai galima pareikšti, kad šio tipo žmonėms pasisekė bene labiausiai, kadangi jiems tikrai nereikia daug sportuoti, kad atrodytų atletiškai. Net ir nedaug sportuojantiems šio tipo vyrams yra lengva priaugti raumeninės masės. Tai ypač žavi vyrus mezomorfus, kadangi jiems tikrai nereikia praleisti daug valandų sporto salėje, kad pavyktų atrodytų atletiškai. Tiesa, drąsiai galima sakyti, kad labai pasisekė ir šio tipo moterims, kadangi joms moteriškas kūno linijas pavyksta suderinti su natūraliai sportiška išvaizda. Na, o kalbant apie riebalų deginimą, verta pabrėžti, kad šio tipo žmonėms šis procesas dažniausiai iš tiesų yra labai aktualus, kadangi visai perteklinės kalorijos lengvai ir greitai nusėsta ant pilvo, apatinės kūno dalies, sėdmenų, šlaunų (ar vidinių jų pusių), todėl ypač naudingos yra riebalų deginimo treniruotės nuo pilvo ar nuo šlaunų. Kita vertus, yra ir gerų naujienų – lengvai nusėsta, tačiau nereikalingi kilogramai taip pat lengvai dingsta, vos tik pradedama sportuoti.

Endomorfas

Drąsiai galima sakyti, kad būtent šio tipo žmonėms . Tačiau bene svarbiausias dalykas, kurį reikėtų įsiminti, ir, kurio, žinoma, reikia laikytis, yra griežtas treniruočių bei dietos režimas. Tik dažnos, intensyvios tiksliai ir griežtai skaičiuojant kalorijas, gali lemti aiškius, teigiamus ir pastebimus rezultatus. Svarbu sąžiningai laikytis režimo, būtina laikytis aktyvaus plano. Tiesa, dėmesį verta atkreipti ir į tai, kad būtent šio tipo žmonėms, priešingai nei kitų dviejų tipų atstovams, ypač svarbus yra ir emocinis bei psichinis nusiteikimas, kadangi atsakingai bei kruopščiai laikytis įtempto režimo bei griežto plano, gali tik tvirtą pasiryžimą, aukštą emocinį intelektą turintis žmogus. Turite žinote, vardan, ko šitaip stengiatės ir turite suprasti, kaip pasikeis jūsų gyvenimas, kaip pasieksite šį, ne tokį jau ir lengvą tikslą. 

Bet kuriuo atveju, ne tik , bet ir yra labai svarbi kiekvieno iš šių tipų atstovų. Na, o kalbant apie valgiaraščius, verta akcentuoti, kad yra labai daug svarbių elementų, tačiau bene labiausiai norisi atkreipti dėmesį į tokias sudedamąsias dalis kaip baltymai, angliavandeniai bei riebalai. Reikia pabrėžti, kad kiekvieno tipo atstovams yra turėtų būti taikomos vis kitokios šių medžiagų proporcijos:

ektomorfai 40 proc. dienos kalorijų turėtų gauti iš baltymų. 30 proc.  – iš angliavandenių,  o likusias kalorijas turėtų gauti iš riebalų;

kalbant apie mezomorfus, tai jie savo valgiaraštį turėtų organizuoti taip, kad apie 20 – 30 proc. kalorijų gautų angliavandenių; ne daugiau kaip 30 proc. kalorijų būtų gaunama iš riebalų, likusias dienos kalorijas turėtų gauti iš baltyminio maisto. 

na, o endomorfai turėtų laikytis, štai tokios proporcijos: 20 proc. kalorijų riekėtų gauti iš angliavandenių; 25 – 50 proc. kalorijų turėtų būti gaunama iš baltyminio maisto, na, o likusi dalis turėtų būti gaunama iš riebalų. 

Riebalų procentas žmogaus organizme

Na, o dabar – pats metas paminėti ir dar kelias svarbias detales apie riebalų procentą žmogaus organizme. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad, jei imtume 3 žmonių kategorijas pagal amžių, pavyzdžiui, 18 – 39 m.; 40 – 59 m. bei 60 – 79 m., tai, matytume, kad riebalų santykis sveikų moterų organizme atitinkamai būtų 21 – 32 proc.; 23 – 33 proc. bei 24 – 35 proc. Na, o, štai sveikų vyrų organizmuose riebalai pasiskirstytų atitinkamai: 8 – 19 proc.; 11 – 21 proc.; 13 – 24 proc. Taigi, kaip matyti, moterys riebalinio audinio turi šiek tiek daugiau nei vyrai.

Ką dar svarbu žinoti, kad riebalų deginimo procesas būtų efektyvus bei greitas?

Taigi, jei sporto planas bus sudarytas atsižvelgiant į somatinį kūno tipą, o mityba koreguojama pagal pasiūlytas riebalų, angliavandenių bei baltymų proporcijas, galima tikėtis iš tiesų puikių rezultatų. Tačiau yra ir dar keli svarbūs aspektai, kuriuos taip pat svarbu paminėti. 

Vienas iš jų yra tas, kad efektyvus riebalų deginimas yra įmanomas tik tuo atveju, jei žmogus per parą suvartoja daugiau kalorijų nei jų gauna. Pavyzdžiui, jei per parą yra gaunama 2000 kalorijų, tai kūno linijas padailinti pavyks tik tuo atveju, jei bus sudeginama daugiau nei 2000 kalorijų. Nors skaičiai iš tiesų yra solidūs, nereikia pamiršti, jog tikrai ne visos kalorijos turi sudegti treniruočių metu – nepamirškite, kad jos dega ir įvairių kitų veiklų metu, net miegant ar kvėpuojant. Na, o, tokios veiklos, kaip vairavimas, namų ruoša ar lauko žaidimai taip pat leidžia sumažinti iš tiesų nemažai kalorijų. 

Dar vienas svarbus akcentas yra tas, kad vienu metu galima ne tik riebalus deginti, bet ir raumenų masė auginti. Tiesa, šis dvigubas procesas pareikalaus ir kur kas daugiau pastangų nei vien tik riebalų deginimas, tačiau ir efektas bus puikus. 

Na, o pabaigai beliek tik pridurti, kad riebalų deginimas vyksta dar sparčiau bei efektyviau tuomet, jei yra vartojami ir maisto papildai – riebalų degintojai. Renkantis šiuos papildus, ypač svarbu įvertinti jų paskirtį: ar papildai tik degina riebalus, ar dar ir spartina medžiagų apykaitą? Tai, beje yra ypač aktualu endomorfams. Na, o, jeigu, jūsų laukia ir ryškus valgiaraščio ir kalorijų apkarpymas, tokiu atveju vertėtų rinktis papildus lieknėjimui, kurie būtų papildyti įvairiais vitaminais bei mineralais (juos vartodami būsite tikri, kad jūsų organizmui netrūksta svarbių medžiagų). Aukštos kokybės riebalų degintojų galite įsigyti ir mūsų internetinėje parduotuvėje.