avatar

Augaliniai baltymai

Kad baltymai yra viena svarbiausių žmogaus organizmui reikalingų žaliavų, tai žino kiekvienas. Tačiau taip pat daugelis puikiai žino, kad baltymai gali būti ne tik gyvulinės kilmės – augaliniai baltymai tai yra dar vienas pasirinkimas. Belieka tik pridurti, kad būtent augaliniai baltymai puikiai tinka profesionaliai arba mėgėjiškai, tačiau daug ir dažnai sportuojantiems vyrams bei moterims, kurie nevartoja gyvulinės kilmės produktų, tačiau privalo taip pat savo organizmą privalo aprūpinti itin solidžiu baltymų perteklių.

Filtrai
Kategorija
  • Sojos baltymai
Rinkiniai
Kaina
   
Prekių ženklai
Papildo forma

Taigi, jei esate vegetaras, ar veganas, jums tikrai neteks pradėti valgyti mėsą ar pieno produktus vien tik tam, kad jūs organizme susidarytų baltymų perteklius, reikalingas mikro įtrūkimams užglaistyti bei raumenų masei užaugti. Viskas, ką tereikia padaryti, tai – tik įsigyti auglinių baltymų ir juos tinkamai vartoti. Aukštos kokybės augalinių baltymų galite įsigyti ir mūsų internetinėje parduotuvėje.


Augaliniai baltymai: ką apie juos svarbu žinoti?


Mūsų internetinėje parduotuvėje rasite augalinės kilmės baltymus tokius kaip sojos, pupelių, ryžių , kviečių , kanapių ir kitus - šiuos produktus dažniausiai renkasi vegetarai/veganai.

Ypač svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad augalinės kilmės baltymai neturi pilnos aminorūgščių grandinės, dėl to šių augalinės kilmės baltymų biologinė vertė yra žemesnė ir jų įsisavinimas yra prastesnis. Tam, kad pagerėtų įsisavinimas mūsų komanda rekomenduoja rinktis augalinės kilmės baltymų mišinius, kuriuose yra keli skirtingi baltymų šaltiniai tokie kaip sojos, pupelių, kanapių, ryžių. Kiekvienas iš šių šaltinių turi savitą aminorūgščių grandinę ir papildo vienas kitą. Tokiu būdu gauname pilnesnę grandinę ir turime aukštesnę biologinę vertę.

Kokiems žmonėms ir dėl kokių priežasčių verta rinktis augalinius baltymus?

  • žmonėms, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių nevartoja gyvulinės kilmės produktų;
  • žmonėms, kurie yra alergiški pienui bei laktozei;
  • žmonėms, kurie nori kokybiškai užpildyti sporto metu atsiradusius mikro įtrūkimus;
  • žmonėms, kurie nori priaugti raumenų masės;
  • žmonėms, kurie kokybiškai ir greitai nori papildyti savo organizmą baltymais;
  • žmonėms, kurie nori greitesnio atsigavimo po treniruotės.

Tačiau galima pateikti ir dar daugiau gerų naujienų. Augalinės kilmės baltymus verta vartoti ne tik sportuojantiems veganams ar vegetarams. Verta pabrėžti, kad augalinės kilmės baltymai turi ir dar daugiau gerų savybių. Taigi, atsižvelgiant galima daryti kelias išvadas: augalinės kilmės baltymai yra naudingas produktas, kurį verta vartoti ne tik sportuojantiems. Antra – tie, kurie sportuoja, naudodami augalinės kilmės baltymus ne tik padės savo organizmui greičiau atsistatyti, užauginti raumenų masę bei užpildyti mikro įtrūkius, bet ir galės mėgautis kitais šio produkto privalumais. Tad, kuo dar yra naudingi augalinės kilmės baltymai?

Ypač džiugina faktas, kad augalinės kilmės baltymai veikia kaip antioksidantai. Na, o žmonės, kurie nestokoja jų, išlieka jaunatviškesni ląstelių lygmenyje; gali pasigirti stipresne imunine sistema o taip pat – rečiau serga įvairių rūšių vėžiu, peršalimo ligomis.

Augalinės kilmės baltymai tam tikru aspektu yra draugiškesnis pasirinkimas žmogaus organizmui nei gyvulinės kilmės baltymai. JAV buvo atliktas ne vienas tyrimas, po kurių paaiškėjo, kad tie žmonės, kurie ilgą laiką pirmenybę teikė gyvulinės kilmės baltymams, gyveno trumpiau, nei tie, kurie vartojo augalinės kilmės baltymus.

Tačiau ir tai dar ne viskas. Taip pat pastebėta, kad tie, kurie vartojo augalinius baltymus, rečiau turėdavo antsvorio, tampančio įvairių ligų priežastimi bei rečiau susirgdavo antrojo tipo diabetu. Taigi, nesunku pastebėti, kodėl kai kuriose šalyse augaliniai baltymai yra netgi vadinami raktu į ilgą bei sveiką gyvenimą.


Augalinės kilmės baltymų produktai: kaip pasirinkti?


Augalinės kilmės papildams šiandien sudarant tokį didelį pasirinkimą verta prisiminti, kad siekiant tinkamai investuoti savo pinigus, t.y., įsigyti labiausiai jums tinkančius papildus, būtina įvertinti tam tikras detales. Tad, kas yra svarbu?

Rūšis

Augaliniai baltymai apima įvairius pasirinkimus. Tai gali būti hidrolizuoti augaliniai baltymai, koncentratas ar izoliatas. Visi šie pasirinkimai skiriasi vienas nuo kito tam tikros savybėmis, todėl įvertinkite jas prieš pasirinkdami.

Iš ko pagaminta?

Kaip žinia, tokio pobūdžio papildai gali būti gaminami iš įvairių augalų: sojos, pupelių, ryžių, kanapių ir t.t. Tačiau taip pat svarbu akcentuoti, kad vos tik iš vieno augalo išgauti baltymai nėra itin vertingas pasirinkimas, be to, jie bus sunkiau įsisavinami. Taigi, tikrai neprašausite pro šalį, jei pasirinksite augalinių baltymų mišinius.

Vitaminai ir mineralai

Nerasime žmogaus, kuris nežinotų, kad organizmui reikalingi įvairūs vitaminai bei mineralai. Ypač jų svarba yra didelė aktyviai sportuojantiems, kadangi su prakaitu pasišalina daug naudingų medžiagų. Taigi, belieka tik pridurti, kad augaliniai baltymai, praturtinti vitaminais ar mineralais yra dar daugiau naudos jūsų organizmui galintys suteikti produktai.

Kitos sudedamosios dalys

Tokio pobūdžio papilduose gali būti ir kitų sudedamųjų dalių. Tai – dažikliai, kvapikliai, aromatinės medžiagos, skonio stiprikliai, konservantai. Šie komponentai naudojami norint suteikti papildomų savybių bei užtikrinti ilgą papildų galiojimo laiką. Tačiau svarbu pabrėžti ir tai, kad visi naudojami komponentai yra saugūs.

Forma

Augaliniai baltymai paprastai yra parduodami miltelių pavidalu. Belieka tik pridurti, kad milteliai – iš tiesų labai patogus pasirinkimas. Viskas, ką tereikia padaryti, tai – tik sumaišyti tam tikrą kiekį miltelių su tam tikru kiekiu vandens ir gerai suplakti. Taigi, paruošimas užtruks vos keliolika sekundžių.

Skonis

Maisto papildų vartojimas daugeliui žmonių tikrai neasocijuojasi su skaniu procesu. Tačiau tai negalioja, kai kalbame apie augalinės kilmės baltymų vartojimą. Nemaža dalis tokio pobūdžio papildų yra praturtinami įvairiais uogų, vaisių, prieskonių skoniais bei kvapais, todėl vartoti juos yra ne tik naudinga, bet ir galima pasimėgauti maloniu skoniu.

Kiekis

Augaliniai baltymai geriausius rezultatus užtikrina tuo atveju, kai yra vartojami reguliariai ir ilgesnį laiką (jei reikia, darant pertraukas). Taigi, belieka tik pastebėti, kad išmintingiausiai pasielgia tie, kurie iš karto įsigyja didelę augalinių baltymų arba jų mišinio pakuotę. Taip galima sutaupyti laiko pinigų ir energijos.

Vartojimas ir laikymo sąlygos

Tik tinkamai vartojamas produktas gali užtikrinti maksimalią naudą. Ne išimtis yra ir augaliniai baltymai bei jų mišiniai. Nors ant kiekvienos tokio pobūdžio papildų pakuotės rasite rekomendacijas kaip dažnai ir kokiais kiekiais vartoti, nepamirškite, kad tai – tik standartas. Iš tiesų, šios normos gali būti koreguojamos. Ir tai turėtų padaryti jūsų mitybos specialistas arba treneris, įvertinęs jūsų kūno būklę, treniruočių dažnumą bei intensyvumą ir norimus pasiekti tikslus. Na, o dėl laikymo sąlygų konsultuotis tikrai neprireiks – elkitės taip, kaip nurodyta ant pakuotės. Geriausia šiam tikslui tiks vėsios ir sausos patalpos, kur papildų nepasiektų saulės spinduliai bei vaikai. Pakuotė turi būti sandariai uždaryta, o milteliai – apsaugoti nuo drėgmės.

Alergenai

Nors augalai turi šimtus nuostabių sakybių yra labai naudingi mūsų organizmui, nereikia pamiršti, kad kai kurie jų (soja, pupelės ir t.t.), gali sukelti alergines reakcijas. Tad rinkdamiesi tokį papildą, būtina atkreipkite dėmesį, ar kurios nors jo sudedamosios dalys yra įvardijamos kaip alergenai.

Kodėl augaliniai baltymai sportui turėtų būti perkami internetu?

Augalinės kilmės proteinas bei jų mišiniai gali būti įsigyjami įvairiais būdais. Tačiau, jei pageidaujate bene daugiausiai privalumų turinčio apsipirkimo būdo, tokiu atveju verta įsiminti – augaliniai baltymai urėtų būti perkami internetu. Yra daug priežasčių, kodėl turėtumėte elgtis būtent taip. Visų pirma, augalinių baltymų įsigijimas internetu leis jums taupyti savo laiką. Įdomu tai, kad daugybė žmonių, kurie nesirūpina tinkamai savo kūnu bei savijauta, kaip priežastį įvardija tai, kad tiesiog neranda laiko nuvykti nusipirkti reikiamų priemonių. Nuo šiol tai – tikrai nepasiteisinimas. Tam, kad įsigytumėte jūsų sveikatai naudingų augalinių baltymų, jums ir nereikia niekur vykti – nusipirkite juos neiškeldami kojos iš namų. Tačiau tai dar ne viskas – patys spręskite, koks laikas apsipirkimui yra tinkamiausias. Jūs taip pat rasite ir išsamius aprašymus bei pirkėjų atsiliepimus. Jie taps ypač vertingais informacijos šaltiniais. Augalinių baltymų bei jų mišinių pasirinkimas yra iš tiesų nemažas, tad, kad paieška būtų ypač greitai be sėkminga, rūšiuokite juos pagal tam tikrus kriterijus. Na, ir, žinoma, taip pat svarbu akcentuoti, kad rūpintis savimi yra dar maloniau, kai žinai, kad investicija į gerą savijautą – ypač ekonomiška. Būtent tai ir galima pasakyti apie augalinių baltymų įsigijimą mūsų internetinėje parduotuvėje. Čia jūsų dažnai lauks įvairios akcijos ir jos taps garantu, kad aukštos kokybės papildus įsigysite gerokai pigiau – keliais, keliolika ar net keliasdešimt procentų.

Jei dėl vienokių ar kitokių priežasčių nevartojate gyvulinės kilmės produktų, tai dar nereiškia, kad negalite savo organizmo aprūpinti baltymais. Nieko panašaus – viskas, ką tereikia padaryti, tai tik pasirinkti augalinės kilmės baltymų papildus arba jų mišinius, atsižvelgiant ir į tokius veiksnius, kaip: kitos sudedamosios dalys, rūšis, skonis, kiekis ir t.t. Vartodami augalinius baltymus pagal individualias, tik jums skirtas rekomendacijas, užtikrinsite baltymų perteklių organizme, užpildysite mirko įtrūkimus bei greičiau atgausit jėgas po įtemptų treniruočių.

Augaliniai baltymų papildai ir jų mišiniai – gamtos jėga jūsų sveikatai bei stiprybei.