avatar

Izotoniniai gėrimai

Nereikia ir sakyti – visi puikiai žino faktą, kad vanduo žmogaus organizmui yra gyvybiškai svarbus, o vartojamas tinkamais kiekiais, teikia didžiulę naudą. Per parą, sveikam, suaugusiam žmogui yra rekomenduojama suvartoti maždaug 2 litrus vandens. Profesionaliai bei mėgėjiškai sportuojantiems žmonėms jo rekomenduojama išgerti dar daugiau. Tačiau dėmesį verta atkreipti į tai, kad intensyviai sportuojant, su prakaitu pasišalina daug įvairių druskų, kitų žmogaus organizmui reikalingų medžiagų. Tad net ir geriant pakankamai vandens, gali būti sudėtinga atstatyti tai, kas prarasta. Būtent tokiais atvejais geriausiu pasirinkimu tampa izotoniniai gėrimai. Jų galite įsigyti ir mūsų internetinėje parduotuvėje.

Filtrai
Rinkiniai
Kaina
   
Prekių ženklai
Papildo forma

Izotoniniai gėrimai sportuojantiems: kas tai ir kokia jų funkcija?


Izotoniai gėrimai, tai – gėrimai, kurie turi tiksliai parinktą, subalansuotą mineralinių medžiagų koncentraciją. Taigi, šių gėrimų funkcija yra labai svarbi – jie ne tik atstato skysčių kiekį, kurį jūsų prarandate treniruotės metu, bet ir atstato elektrolitų balansą, padeda palaikyti energiją, darbingumą, o taip pat – papildo jūsų organizmą medžiagomis, kurias jūs prarandate prakaituodami. Tačiau ir tai dar ne viskas – šie gėrimai taip pat yra praturtinti vitaminais, kurių irgi reikia jūsų organizmui. Na, ir, žinoma, toks gėrimas puikiai jus atgaivins net ir po pačios sudėtingiausios treniruotės.
Tiesa, dėmesį verta atkreipti ir į tai, kad kai kurie žmonės izotoninius gėrimus yra linkę painioti su hipotoniniais. Taigi, vertėtų įsiminti esminį skirtumą: izotoniniai gėrimai yra vartojami fizinio krūvio metu, kurio trukmė nėra ilgesnė nei valanda. Jei fizinio krūvio trukmė yra ilgesnė nei viena valanda, tokiu atveju vartojamas hipotoninės gėrimas.


Izotoninis gėrimas: kaip išsirinkti?


Taigi, kaip matyti, izotoninių gėrimų įtaka yra didžiulė ir įvairiapusė kiekvieno sportuojančio žmogaus organizmui. Šiandien šių gėrimų pasiūla yra labai didelė, tad norėdami išsirinkti tinkamai, nepamirškite įvertinti ir tam tikrų kriterijų.


• Papildo forma


Šis maisto papildas sportui yra įvairių formų, pavyzdžių, galite įsigyti miltelių, kuriuos sumaišius su vandeniu, gaunamas izotoninės gėrimas arba skysčio, iš karto jau paruošto vartoti gėrimo, pavidalu. Taigi, apsvarstykite, kuris pasirinkimas yra patogesnis jūsų atžvilgiu.


• Sudedamosios dalys


Gaminio sudėtis – taip pat jūsų dėmesio vertas akcentas. Paprastai sudėtį sudaro tokie vitaminai kaip E ir C, B grupės vitaminai bei mikroelementai kaip kalcis, magnis, natris, kalis. Taip pat dažnai izotoniniai gėrimai būna praturtinti – žaliosios arbatos ekstraktu, folio rūgštimi ir t.t.


• Skonis


Izotoninius gėrimus naudoti yra ne tik naudinga, bet ir skanu. Tai patvirtina faktas, kad galima rinktis iš įvairių skonių – apelsinų, žalio obuolio, mėlynos avietės ir t.t. Tad belieka tik išsirinkti mėgstamiausius.


• Kiekis


Izotoninio gėrimo kiekis – dar vienas rodiklis, kurį reikia įvertinti prieš perkant. Jau paruošti vartoti izotoniniai gėrimai yra geras pasirinkimas, kai sprendimo reikia čia ir dabar, kai nėra laiko ar galimybių pasiruošti gėrimą patiems. Na, o tokios galimybės yra, puikiu pasirinkimu tampa ir milteliai, skirti izotoniniai gėrimo gamybai.


•Vartojimas ir laikymo sąlygos


Jau paruoštas vartoti izotoninis gėrimas gali būti vartojamas iš karto. Jei įsigysite miltelius, iš kurių ruošiamas izotoninis gėrimas, laikykitės gamybos rekomendacijų, kurias rasite ant pakuotės ( nurodyti kiekiai gali būti koreguojami, priklausomai nuo situacijos).


Kodėl izotoniniai gėrimai turėtų būti perkami internetu?


Belieka tik priminti, kad tikrai netrūksta priežasčių, kodėl izotoniniai gėrimai turėtų būti perkami internetu. Toks sprendimas leis sutaupyti daug laiko bei išvengti papildomų rūpesčių. O svarbiausia – mūsų internetinėje parduotuvėje dažnai vykdomos akcijos ir jos užtikrina, kad izotoninių gėrimų kaina bus ypač patraukli: keliolika ar net keliasdešimt procentų mažesnė.