avatar

Angliavandeniai

Tam, kad žmogaus organizmas tinkamai funkcionuotų, jam reikalingos įvairios medžiagos, pavyzdžiui: riebalai, baltymai, angliavandeniai. Pastarųjų reikšmė – ne ką mažiau svarbi nei prieš tai išvardintų medžiagų, kadangi angliavandeniai yra pagrindinė maistinė sudėtinė dalis, kurią mūsų organizmas naudoja kaip energijos šaltinį. Nors egzistuoja daugybė maisto produktų iš kuri galime gauti šios svarbios sudėtinės maistinės medžiagos, verta akcentuoti, kad profesionaliai sportuojantiems, varžyboms besiruošiantiems vyrams ir moterims, reikalingas kur kas didesnis angliavandenių kiekis, kadangi sporto metu yra išdeginama ypač daug kalorijų. Vadinasi, organizmas turi gauti papildomai angliavandenių. Esant tokiam poreikiui, puikiu pasirinkimu tampa angliavandenių kompleksai – mišiniai, kurių galite įsigyti ir mūs internetinėje parduotuvėje.

Filtrai
Kategorija
  • Dekstrozė
Rinkiniai
Kaina
   
Prekių ženklai
Papildo forma
Rodyti po: 10 20 50 100

Angliavandeniai: kas tai?


Kalbant trumpai, būtų galima sakyti, kad atsakymą jau pateikėme: angliavandeniai yra maistinė sudėtinė medžiaga, kurią mūs organizmas panaudoja kaip energijos šaltinį. Tačiau kalbant plačiau, verta akcentuoti, kad yra ir dar daugiau detali, kurias privalu žinoti apie šią medžiagą.
Be angliavandenių, mūsų organizmas fizinio krūvio metu energijos gauna ir iš baltymų bei riebalų, esančių kepenyse, raumenyse ir sistemoje. Tačiau būtent angliavandeniai išlieka pirminiu bei svarbiausi energijos šaltiniu.
Kalbant apie angliavandenius, galima atkleisti ir įdomų faktą, kuris daugeliui tampa tikrų tikriausia naujiena. Pasirodo, būtent angliavandeniai yra vienintelis energijos šaltinis, kurį naudoja centrinė nervų sistema bei smegenys. Tačiau iš tiesų angliavandenių funkcijos yra kur kas platesnės: jie ne tik tampa energijos šaltiniu, bet ir padeda išsaugoti raumenyse esančius baltymus, kad jie nebūtų panaudoti energijos gamybai; be to, skatina medžiagų apykaitą. Valgydami angliavandeniais gausų maistą, galime aprūpinti savo organizmą ir jam reikalingomis skaidulomis.
Nereikia pamiršti ir fakto, kad gausus angliavandenių vartojimas yra susijęs su nutukimu. Tam, kad suprastume, kodėl valgant angliavandeniais turtingą maistą galima nutukti, reikėtų prisiminti, kad angliavandeniai klasifikuojami pagal savo cheminę sudėtį ir yra paprastieji arba sudėtiniai. Geriausias paprastųjų angliavandeni pavyzdys, tai – cukrus bei saldumynai; tuo tarpu sudėtiniams angliavandeniams yra priskiriamos skaiduloms ir krakmolas. Taigi, atsižvelgiant į šią klasifikaciją bei siekiant išvengti nutukimo, reikėtų įsiminti vieną paprastą taisyklę. Kuo rečiau ir kuo mažesniais kiekiais naudokite maisto produktus, kuriuose yra gausu paprastųjų angliavandenių. Na, o tokie produktai, kuriuose yra krakmolo bei skaidulų, pavyzdžiui, vaisiai, daržovės, nevalytų grūdų kepiniai, kruopos, tikrai gali tapti kasdienio jūsų raciono dalimi.
Akivaizdu, angliavandeniai yra priminis energijos šaltinis, o energija reikalinga kiekvienam iš mūsų. Taigi, atrodytų, viskas yra labai paprasta – norint turėti energijos, tiesiog reikia vartoti angliavandenių turintį maistą. Tačiau situacija tampa bene tokia paprasta, kai imame kalbėti apie tai, kiek angliavandenių apskritai reikia gauti per parą. Bendrąją prasme teigiama, kad iš angliavandenių turėtume gauti apie 58 proc. visų per parą gaunamų kalorijų, likusias turėtume gauti iš riebalų bei baltymų. Tačiau nesunku pastebėti, kad toks santykis sukuria ribotas angliavandenių atsargas mūsų organizme. Na, o fizinio krūvio metu, pavyzdžiui, intensyvios treniruotės metu, angliavandenių kalorijų galime sunaudoti ypač daug, pavyzdžiui, 2000 ir dar daugiau. Vadinasi, prieš tokį fizinį krūvį, labai savo organizmą papildyti angliavandeniais. Tačiau taip pat labai svarbu atminti, kad skirtingiems žmonėms tenka skirtingas fizinis krūvis ir išsikeliami skirtingi tikslai. Be to, skiriasi ir kūno svoris. Taigi, idealiausias būdas sužinoti, kiek angliavandenių turėtų suvartoti konkretus žmogus, yra skaičiavimas, atsižvelgiant į kūno svorį bei patiriamą fizinį krūvį. Pavyzdžiui, jeigu asmens laukia mažo intensyvumo treniruotė, tokiu atveju eikėtų suvartoti nuo 1 iki 4 g angliavandenių prie treniruotę; jei laukia didelio intensyvumo arba ištvermės treniruotė, kurios trukmė bus ilgesnė nei 90 minučių, šios proporcijos gali didėti daug kartų. Taigi, labai svarbu įvertinti laukiančios treniruotės sudėtingumą, intensyvumą, ir, jei reikia – pasikonsultuoti su treneriu ar mitybos specialistu dėl tikslaus suvartojamų angliavandenių kiekio. Beje, jie turi būti vartojami ne tik prieš treniruotę ar jos metu, bet ir po jos.
Kiekviena sportuojantis susiduria ir su klausimu, ką valgyti prieš treniruotę, kad pakaktų energijos. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad likus kelioms valandoms iki treniruotės iš tiesų reikėtų suvalgyti nedidelę porciją sudėtiniais angliavandeniais gausaus maisto. Tačiau kiekis neturėtų būti didelis, priešingu atveju rizikuojate apsunkinti organizmą. Na, o tam, kad energijos būtų pakankamai, papildomai reikėtų išgerti ir angliavandenių papildų. Ir, žinoma, jų turėti su savimi bei vartoti treniruotės metu. Jų būtina turėti su savimi ir tuo atveju, jei po treniruotės negrįšite į namus. Atminkite, kad angliavandenių papildai turi būti vartojami dar ir po treniruotės, maždaug kas dvi valandas.


Angliavandenių papildai sportuojantiems: kodėl būtina naudoti?


Pagrindinė priežastis, kodėl angliavandenių papildus reikia vartoti sportuojantiems, yra ta, kad jie padės atstatyti prarandamas kalorijas bei suteiks energijos. Tačiau tai – tik labai glaustas atsakymas šį svarbų klausimą: būtina aptarti ir kitus aspektus. Greito veikimo angliavandenių mišiniai paprastai yra sudaryti iš tokių elementų, kaip maltodekstrinas, gliukozė, fruktozė, sacharozė, vitargo angliavandeniai. Tačiau taip pat jie yra gausiai praturtinti elektrolitais, druskomis ir mineralais. Kaip žinia, didžiuliai kiekiai šių, mūsų organizmui ypač reikalingų medžiagų su prakaitu pasišalina sportuojant. Taigi, labai svarbu jas atstatyti, kadangi jų trūkumas gali tapti nuovargio, silpnumo, blogos savijautos priežastimi. Tad vartodami angliavandenių papildus, ne tik aprūpinsite organizmą energija, bet ir atstatysite prarastas svarbias medžiagas.
Tačiau ir tai dar ne visos priežastys, kodėl reikalingi angliavandeniai papildai sportui. Ne paslaptis, kad kiekviena intensyvi treniruotė reiškia ne tik tai, kad esate dar vienu žingsniu savo svajonių figūros ar siekiamų tikslų, bet ir tai, kad jūsų organizmui teko labai didelis fizinis krūvis, galintis lemti trumpalaikį nuovargį arba net išsekimą. Taigi, vartodami angliavandenių papildus prieš, per ir po treniruotės, sustiprinsite organizmą, išvengsite ženklaus nuovargio ar išsekimo, užtikrinsite greitesnį atsigavimą. Na, ir, žinoma, didelis angliavandeni kiekis leis išvengti raumeninio audinio ardymo (būtent taip nutinka, kai organizmui nebepakanka angliavandeni atsargų ir energija pradedama gauti iš baltymų).


Angliavandenių papildai: kaip išsirinkti?


Taigi, jau nebėra jokių abejonių, kad kiekvienam, kuris sportuoja ir ypač daro tai profesionaliai, ruošiasi varžyboms ir t.t., prieš treniruotę, jos metu ir po jos, yra būtina vartoti angliavandenių papildus. Vis dėlto, taip pat nesunku pastebėti, kad šiandien tokio pobūdžio gaminiai sudaro iš ties nemenką pasirinkimą. Taigi, tam, kad būtumėte patenkinti savo sprendimu, renkantis būtina įvertinti ir tam tikrus kriterijus.


• Koks yra angliavandenių kiekis 100 g?


Savaime suprantame, vienas svarbiausių akcentų yra angliavandenių kiekis 100 g. Nors tokio pobūdžio papildai apskritai pasižymi itin dideliais angliavandenių kiekiais, svarbu prisiminti, štai ką: kuo didesnį angliavandenių kiekį jums reikia gauti, tuo labiau verta teikti pirmenybę tiems angliavandenių papildams, kurie pasižymi ypač aukštu jų kiekiu 100 g.


• Kuo praturtintas šis angliavandenių mišinys?


Kuo ilgesnės ir kuo intensyvesnės treniruotės jūsų laukia, vadinasi tuo daugiau su prakaitu neteksite druskų, elektrolitų ir kitų jūsų organizmui taip reikalingų medžiagų. Jų trūkumas galite sukelti ypač nemalonius pojūčius: nuovargį (ilgainiui netgi išsekimą), galvos svaigimą, silpnumą ir t.t. Tad tam, kad būtų išvengti šių nemalonių, diskomfortą keliančių veiksmų, verta rinktis angliavandenių mišinį, kuris būtų praturtintas kuo įvairesniais elektrolitais, druskomis, vitaminais ir kitais elementais, kurie būtini jūsų organizmui.


• Kiekis


Siekiant užtikrinti maksimalią šių papildų naudą, juos paprastai juos reikia vartoti prieš, per ir po treniruotės. Taigi, susidaro ne toks jau ir mažas kiekis. Jis tampa dar įspūdingesniu, jei per dieną turite daugiau nei vieną treniruotę, ar treniruojatės kone kasdien. Taigi, belieka tik daryti išvadą, kad ypač naudingas sprendimas yra iš karto įsigyti didelę pakuotę. Tokiu būdu taupysite ir savo laiką, ir pinigus: būsite užtikrinti, kad angliavandenių mišinys nesibaigs jau kitą savaitę ir jums nereikės skubėti įsigyti dar vienos pakuotės. Na, ir žinoma, nereikia pamiršti, kad dažniausiai įsigyjant to paties produkto didesnę pakuotę, kilogramo kaina sumažėja.


• Vartojimas ir laikymo sąlygos


Rinkdamiesi produktą, nepamirškite, kad svarbu yra ne tik jį naudoti, bet ir daryti tai tinkamai, o taip pat ir laikyti jį tokiomis sąlygomis, kokios yra nurodomos. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad ant kiekvienos angliavandenių papildų pakuotės rasite rekomendacijas, kokiais kiekiais ir kaip dažnai reikia vartoti gaminį. Vis dėlto taip pat svarbu nepamiršti, kad kiekvieno pirkėjo situacija yra individuali – skiriasi kūno svoris, treniruočių dažnumas bei intensyvumas, o taip at – norimi pasiekti tikslai. Taigi, dėl visų ši veiksnių, galite skirtis ir suvartojamų papildų kiekiai bei dažnis. Tad būtų geriausia, kad dėl angliavandenių papildų vartojimo pasitartumėte ir su mitybos specialistu arba treneriu, kurie įvertinę jūsų organizmo situaciją bei norimus pasiekti tikslus, pakoreguotų ir papildų kiekius bei vartojimo dažnumą. Beje, dėmesį verta atkreipti ir į tai, kad nemaža dalis žmonių vis dar galvoja, kad kuo intensyvesnis ir dažnesnis bus šių papildų vartojimas, tuo geresni rezultatai bus pasiekiami. Nebūtinai, svarbiausia, kad suvartojami kiekiai atitiktų konkrečią jūsų situaciją. Na, ir, žinoma įsigiję angliavandenių papildų, nepamirškite jų laikyti tinkamomis sąlygomis – tokiu atveju būsite tikri, kad gaminys išlaikys geriausias savo savybes iki pat galiojimo datos pabaigos. Geriausia vieta šiems papildams laikyti – sausa, vėsi vieta, kurioje gaminio nepasiektų tiesioginiai saulės spinduliai bei vaikai.


• Skonis


Na, ir, žinoma, nereikia pamiršti, kad tokio pobūdžio papildus vartoti yra ne tik labai naudinga, bet ir skanu, kadangi šiandien prekyboje jau galima įsigyti angliavandenių papildų, praturtintų pačiais įvairiausiais skoniais – citrinos, greipfrutų, tropinių vaisių, spanguolių, apelsinų ir t.t. Tad išsirinkite mėgstamiausią ir mėgaukitės savo kūnui naudingu bei maloniu ritualu.
Kodėl angliavandenių papildus verta pirkti internetu?
Taigi, kaip matyti, angliavandenių papildus verta vartoti kiekvienam sportuojančiam: būsite tikri, kad energijos nepritrūks, nesuardysite raumens, o taip pat nejausite nuovargio, organizmui nepritrūks svarbi medžiagų. Na, o nusprendus įsigyti šių papildų, verta prisiminti, kad tai geriausia daryti internetu. Toks įsigijimo būdas leis taupyti savo laiką bei išvengti papildomų rūpesčių. Na, ir, žinoma svarbi kaina. Mūsų internetinėje parduotuvėje labai dažnai vykdomos akcijos ir jų metu angliavandenių papildus galite įsigyti gerokai pigiau.
Angliavandeniais turtingas įvairus maistas, tačiau ne visi produktai naudingi jūsų organizmui. Na, o užtikrinti tinkam angliavandenių perteklių vien tik iš maisto produktų yra labai sudėtinga. Tad vartokite papildys ir užtikrinkite solidžią angliavandenių persvarą savo organizme.