avatar

Melatoninas

Melatoninas yra labai svarbus hormonas mūsų miego ir pabudimo ciklui, o jo trūkumas gali greitai neigiamai paveikti ramų ir kokybišką jūsų miegą. Todėl itin svarbu suprasti, kaip veikia šis hormonas. Pasireiškiant šios medžiagos trūkumui jūsų organizme kokybiški melatonino papildai gali padėti spręsti miego problemas.

Filtrai
Rinkiniai
Kaina
   
Prekių ženklai
Papildo forma

Melatoninas – kas tai yra?

Smegenyse esančios kankorėžinės liaukos išskiriamas melatoninas yra natūralus hormonas, kuris nurodo mūsų kūnui, kada jis turėtų pabusti ir užmigti. Daugeliui iš mūsų miegas nekelia didesnių sunkumų, tačiau keli veiksniai gali sutrikdyti melatonino gamybą ir sukelti ramaus miego problemų.

Melatoninas vaidina pagrindinį vaidmenį mūsų organizmo cirkadiniame ritme. Taip yra vadinamas kūno vidinis laikrodis, kuris diktuoja kūnui, kada laikas užmigti ir pabusti. Kaip bebūtų, cirkadinis ritmas pats nesireguliuoja, todėl tam reikalingas melatonino hormonas. 

Kai dienos šviesa pradeda blėsti, kankorėžinė liauka gamina daugiau melatonino hormono. Tai signalizuoja mūsų kūnui, kad laikas eiti miegoti. Saulei tekant, melatonino kiekis mažėja, todėl mūsų organizmas vėl pradeda veikti pilnu tempu, pasiruošęs dienai.

Melatonino papildai yra veiksmingas būdas papildyti natūralų šios medžiagos kiekį organizme – tačiau yra keletas niuansų. Prieš pradėdami juos vartoti turėtumėte atidžiau pasidomėti, kaip padidinti melatonino kiekį, taip pat kaip nustatyti, ar jums jo tikrai reikia.

Kuriuose maisto produktuose yra melatonino?

Kad melatonino papildai veiktų efektyviai, rekomenduojama į savo mitybą įtraukti ir šios medžiagos turinčio maisto, nes, kaip jau išsiaiškinome, melatoninas miegui yra gyvybiškai svarbi medžiaga. Maisto produktai, kurie gali būti naudingi geresniam jūsų miegui, yra šie:

  • riešutai ir sėklos,
  • riebi žuvis,
  • avokadas,
  • valerijono šaknų arbata,
  • šparagai,
  • brokoliai,
  • avižiniai dribsniai/miežiai,
  • ramunėlių arbata.

Svarbu paminėti, kad jei norite išvengti miego sutrikimų, antroje dienos pusėje stenkitės vengti kofeino, aštraus maisto ir alkoholio vartojimo.

Melatonino papildai: kaip juos vartoti?

Reikėtų pabrėžti, kad melatonino papildai neatstatys ilgą laiką sutrikusio jūsų miego. Šis preparatas turėtų būti traktuojamas kaip miego gerinimo strategijos dalis. Tad reikėtų į savo mitybos racioną įtraukti aukščiau išvardintus maisto produktus, taip pat antroje dienos pusėje nevartoti minėtų elementų. 

Priklausomai nuo įsigytų melatonino papildų derėtų vadovautis gamintojo nurodyta instrukcija, kuri paprastai yra tiek ant pakuotės, tiek ant papildų talpos. Svarbu neviršyti numatytos dienos normos. Jaučiantis neužtikrintai, vertėtų pasitarti su jūsų sveikatą prižiūrinčiu specialistu. Vaikams melatonino papildų vartojimas turėtų būti paskirtas šeimos gydytojo.

Gera žinia ta, kad melatonino papildų vartojimas nesukelia priklausomybės. Tačiau rekomenduojama visuomet naudoti melatonino papildus tik kaip trumpalaikę miego pagalbą. Jie sukurti tik tam, kad pastūmėtų jūsų kūną tinkama kryptimi, todėl pirmiausia įsitikinkite, ar laiku ir tuo pačiu metu einate miegoti. Kūnas turi turėti rutiną ir pats jausti, kada ateina laikas miegui.

Geriausias melatoninas: kaip išsirinkti?

Geri kitų vartotojų atsiliepimai dažnu atveju padeda greičiau apsispręsti, ar pirkti tam tikrą produktą. Tačiau bet kokiu atveju reikėtų išlikti budriems ir spręsti savarankiškai. Ką reikia žinoti prieš renkantis? 

Svarbiausia, atkreipkite dėmesį į papildų sudėtį. Geriausias melatoninas turėtų būti grynas, be papildomų medžiagų sudėtyje. Siekiant efektyviausių melatonino papildų rezultatų prailginto veikimo produktai yra būtent tai, ko jums reikia.

Melatonino papildai internetu iš MrBiceps.lt

Melatonino nauda organizmui yra nenuginčijama, todėl jei susiduriate su miego sunkumais, apsvarstykite galimybę įsigyti šio maisto papildo. Šiais laikais bet kokį produktą, o taip pat ir melatonino papildus, galite pirkti internetu, todėl tai palengvina apsipirkimo patirtį. Papildų kaina priklauso nuo gamintojo, sudėties bei kiekio pakuotėje.