avatar

Citrulinas

Intensyvi treniruotė profesionaliai sportuojantiems vyrams bei moterims reiškia ne tik priartėjimą prieš išsikeltų tikslų dar vienu žingsneliu, bet ir ypač dideles pastangas treniruotės metu, skausmą ir nuovargį po jų. Kaip žinia, tokie veiksniai, kaip skausmas bei nuovargis, kurie dažnu atveju jaučiami po kiekvienos treniruotės, gali pabloginti įprastą gyvenimo kokybę. Net ir profesionaliai sportuojančių žmonių gyvenimas nesusideda vien tik iš sporto – vykdomos ir kitos veiklos, o nuovargis bei skausmas gali sukelti diskomfortą bei trukdyti siekti gerų rezultatų kitose veiklose.

Filtrai
Rinkiniai
Kaina
   
Prekių ženklai
Papildo forma

Ne ką mažiau svarbus atsistatymas po treniruotės. Jei treniruočių grafikas yra labai įtemptas, natūralu, kad tenka galvoti apie sprendimus, kaip spėti kokybiškai atsistatyti iki kitos treniruotės. Ne paslaptis ir tai, kad yra daugybė medžiagų, kurios yra reikalingos sportuojantiems žmonės, kad būtų mažinamas treniruočių keliamas nuovargis bei skausmas, didina ištvermė, užtikrinamas greitesnis atsistatymas. Ir viena iš jų yra citrulinas. Taigi, belieja tik pastebėti, kad profesionaliai sportuojantys žmonėms turėtų vartoti citrulline malate papildus. Aukštos kokybės šių papildų galite įsigyti ir mūsų parduotuvėje.

L Citrulinas: kas tai ir kokia jo nauda?

L citrulinas – viena iš aminorūgščių. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad šios amino rūgšties nedideliais kiekiais pasigamina pats organizmas. Taip pat jos galima rasti tokiuose vaisiuose kaip obuoliai arba arbūzai. Vis dėlto, jei profesionaliai sportuojantys žmonės norėtų šios amino rūgšties gauti vien tik iš maisto produktų jų reikėtų suvalgyti ypač didelius kiekius. Tad to tiesiog padaryti būtų neįmanoma. Taigi, kiekvienam profesionaliai arba mėgėjiškai, tačiau daug ir dažnai sportuojančiam žmogui tiesiog būtina vartoti citrulino papildus, kad būtų gaunamas pakankamas jo kiekis. Na, o tai daryti iš tiesų verta, kadangi citrulline malate nauda sportuojančio žmogaus organizmui yra labai reikšminga:

Ko reikia, kad treniruotė būtų kokybiška bei efektyvi?

Žinoma, būtų galima išvardinti daug įvairių akcentų, tačiau drąsiai galima teigti, kad nuovargio ir skausmo nebuvimas bei didelė ištvermė yra vieni svarbiausių. Ar taip ir jausitės visos treniruotės metu, priklausys nuo įvairių aplinkybių, tačiau neabejotinai gaunami citrulino kiekiai yra vienas pagrindinių rodiklių. Taigi sportininkai naudoja raumenų skausmo ir nuovargio mažinimui bei ištvermės pagerinimui. Taip yra todėl, kad būtent ši amino rūgštis mažina pieno rūgšties bei amoniako išsiskyrimą. Kaip žinia, pieno rūgštis sukelia deginančius skausmus, atliekant sunkius fizinius pratimus, o dėl amoniako išsiskyrimo pasireiškia psichologinis bei fizinis nuovargis. Taigi, dėl kur kas mažesnio šių medžiagų išsiskyrimo, treniruočių metu jaučiamas ir mažesnis skausmas ar nuovargis (arba nejaučiama apskritai).

Taip pat citrulinas dalyvauja arginino gamybos procese, dėl kurio į raumenis priplūsta daugiau kraujo. Kraujo patekimo į ląsteles procesus reguliuoja citrulinas, kurių dėka pagerėja metabolizmas (graikiškai metabole – kaita). Geresniam raumenų užpumpavimui, mūsų komanda rekomenduoja kartu su citrulinu vartoti arginino ir beta alanino papildus, kadangi jie vienas su kitu veikia sinergiškai.

Citrulino malatas sportuojantiems žmonėms labai svarbus bei reikalingas ir dėl dar vienos aplinkybės – jis užtikrina geresnį azoto dioksido išsiskyrimą. Na, o azoto oksido gamyba, kaip žinia, yra labai svarbi – kai azoto oksido lygis yra labai aukštas, pagerėja kraujotaka bei aprūpinimas deguonimi, todėl didėja raumenų jėga, augimas, galima greičiau priaugti liesos raumenų masės.

Taigi, kaip matyti, citrulino nauda profesionaliai arba mėgėjiškai, tačiau daug ir dažnai sportuojantiems žmonėms yra tiesiog neginčijama. Tačiau taip pat svarbu akcentuoti, kad l citrulinas yra reikšmingas ir nesportuojantiems arba tiems žmonėms, kurių gyvenime sportas užima ypač mažai vietos. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad citrulinas, dalyvaudamas arginino gamybos procese, reguliuoja kraujospūdį, plečia kraujagysles bei mažina užsikimšimų tikimybę. Be to, padeda palaikyti smegenų funkcionalumą, sveiką nervų sistemą, gerą atmintį.

Citrulino papildai: kaip išsirinkti tinkamiausius?

Vos pasidomėjus matyti, kad l – citrulino papildai šiandien sudaro ypač didelę įvairovę. Bet kurie iš jų yra visiškai saugūs vartoti bei užtikrina efektyvumą. Tačiau būtų galima išskirti ne vieną kriterijų, į kurį visgi yra ypač pravartu atkreipti dėmesį, norint išsirinkti tinkamiausius tokio pobūdžio papildus.

  • Citrulino kiekis vienoje porcijoje arba 100 g

Dėmesį verta atkreipti į tai, kad skirtingi citrulino papildai pasižymi skirtingu šios medžiagos kiekiu vienoje porcijoje arba 100 g. Taigi, renkantis būtina įvertinti, kokį kiekį šios medžiagos (citrulino arba tiesiog citrulino malato), gausite suvartoję vieną porciją.

  • Kitos medžiagos

Svarbu pabrėžti, kad citrulino papildus labai dažnai sudaro ne tik citrulino malatas, bet ir kitos medžiagos. Pavyzdžiui, ypač dažnai tokio pobūdžio papildai būna praturtinti kitomis amino rūgštimis – l – leucinu, l – izoleucinu, l – valinu. Taigi, renkantis citrulino papildus, pravartu atsakingai įvertinti, kokiomis dar medžiagomis galite papildyti savo organizmą.

  • Skonis

Gera žinia ta, kad citrulino malatas yra vienas iš tų pasirinkimų, kurį vartoti gali būti labai skanu bei malonu. Verta akcentuoti, kad citrulino papildai dažnai būna papildyti įvairiais skoniais, pavyzdžiui, citrinos su greipfrutu ir t.t., skoniais, todėl jums telieka išsirinkti mėgstamiausią bei mėgautis skaniu ir naudingu jūsų kūnui procesu.

  • Kiekis

Siekiant užtikrinti puikų rezultatą, t.y., nuolatines treniruotes be skausmo ir nuovargio, didelę ištvermę jų metu, citrulino papildus yra būtina vartoti pastoviai, darant tam tikras pertraukas, kurios parenkamos įvertinus individualią situaciją. Tačiau vertinant bendrai, nesunku pastebėti, kad kur kas išmintingesnis yra sprendimas iš karto įsigyti didesnę šių papildų pakuotę, kadangi tai – tiesiog patogiau, taupo laiką ir pinigus.

Vartojimas ir laikymo sąlygos

Savaime suprantama, ypač atsakingai reikėtų įvertinti bei laikytis vartojimo ir laikymo sąlygų rekomendacijų. Ant kiekvienos citrulino papildų pakuotės rasite rekomendacijas kaip ir dažnai ir kokiais kiekiais vertėtų vartoti papildą. Visgi, taip pat nereikia pamiršti, kad kiekvieno žmogaus situacija yra kitokia – skiriasi ne tik kūno svoris, bet ir treniruočių dažnumas, jų metu patiriamas krūvis bei norimi pasiekti tikslai. Todėl bene pats geriausias pasirinkimas – konsultacija su savo mitybos specialistu arba treneriu, kuris atsakingai įvertinęs jūsų situaciją, galėtų pateikti tikslesnes rekomendacijas šio papildo vartojimo.

Kodėl citrulino papildus turėtumėte pirkti internetu?

Taigi, citrulino papildų nauda yra tiesiog neginčijama sportuojantiems žmonėms – nuovargis ir skausmas bus mažesnis, arba apskritai nejausite šių nemalonių veiksnių; ištvermė bus gerokai didesnė, o ir atsistatymas po treniruotės bus spartesnis. Žmonėms, kurių gyvenime sportui tenka gerokai mažiau vietos, citrulinas taip pat labai svarbus, nes gerina kraujagyslių bei nervų sistemos funkcijos. Taigi, l – citrulino nauda yra akivaizdi, na, o nusprendus įsigyti tokio pobūdžio papildų, verta prisiminti, kad juos geriausi pirkti internetu. Tai verta daryti dėl įvairių priežasčių. Visų pirma, toks sprendimas jums leis sutaupyti labai daug laiko – išvengsite ilgų kelionių į prekybos vietas bei nuobodaus laukimo eilėse. Dar daugiau – galėsite rinktis sau patogiausią pristatymo būdą. Taip pat verta akcentuoti, kad visus mūsų internetinėje parduotuvėje esančius gaminius, galima rūšiuoti pagal aktualius kriterijus, todėl paieška bus sėkminga ir sklandi. Išsamūs gaminių aprašymai bei pirkėjų atsiliepimai taps vertingais informacijos šaltiniai.

Papildų kaina

Na, ir, žinoma, taip pat negalima pamiršti, dar vieno svarbaus rodiklio. Tai – kaina. Atsižvelgiant į tai, kad mūsų internetinėje parduotuvėje dažnai vykdomos įvairios akcijos, verta akcentuoti, kad reikalingų maisto papildų tikrai galite įsigyti gerokai pigiau – kaina gali mažėti keliais, keliolika ar net keliasdešimt procentų.

Citrulino nauda žmogaus organizmui – nenuginčijama. Tačiau, organizmas jo nepagamina tiek, kad būtų užtikrintas reikiamas efektas sportuojantiems žmonėms, o ir obuolius bei arbūzus kilogramų kilogramais valgyti kasdien, nėra protingas pasirinkimas. Tad, pasielgsite kur kas išmintingiau, jeigu vartosite citrulino papildus.