avatar

Vitaminas A

Sveiki atvykę į MrBiceps.lt, kur sportininkai randa puikios kokybės produktų savo subalansuotai mitybai ir aktyviam gyvenimo būdui. Tarp pagrindinių maistinių medžiagų, gyvybiškai svarbių sveikatai palaikyti, vitaminas A išsiskiria itin svarbiu vaidmeniu palaikant regėjimą, skatinant ląstelių augimą ir stiprinant imuninę funkciją. Jo rasite mūsų el. parduotuvėje.

Filtrai
Kaina
   
Prekių ženklai
Papildo forma

Kas yra vitaminas A?

Vitaminas A yra riebaluose tirpus vitaminas, būtinas daugeliui kūno funkcijų. Jis būna dviejų pirminių formų: iš anksto paruošto vitamino A (retinolis), kurio yra gyvūninės kilmės produktuose, ir provitamino A (beta karotino), kurio yra spalvinguose vaisiuose ir daržovėse. Ši medžiaga yra neatsiejama ne tik siekiant išlaikyti gerą sveikatą, bet ir užkirsti kelią dideliems šio vitamino trūkumams, kurie gali turėti įtakos gyvybinėms funkcijoms. Kam reikalingas šis vitaminas? Tiems, kuriems pasireiškia jo trūkumas, taip pat sportininkams, žmonėms, besirūpinantiems savo odos būkle, moterims nėštumo metu ir kitiems, siekiantiems geros savijautos.

Vitamino A nauda

Regėjimo stiprinimas: natūralus vitaminas A yra gero regėjimo sinonimas. Jis labai svarbus formuojant rodopsiną – baltymą, kuris padeda tinklainei sugerti šviesą, būtiną silpnam apšvietimui ir spalvų matymui. Reguliarus šio vitamino vartojimas padeda išvengti naktinio aklumo ir sumažina su amžiumi susijusias regos problemas.

Imuninė funkcija: šis vitaminas stiprina imuninę sistemą, palaikydamas akių, plaučių, žarnyno ir lytinių organų gleivinių barjerų vientisumą, apsaugantį nuo infekcijų. Tai taip pat turi įtakos ląstelių, baltųjų kraujo kūnelių, apsaugančių organizmą nuo patogenų, funkcijai ir pasiskirstymui.

Odos ir ląstelių sveikata: vitaminas A vaidina pagrindinį vaidmenį palaikant odos ląsteles, todėl jis yra įprastas odos priežiūros produktų ingredientas dėl savo senėjimą stabdančių savybių. Jis palaiko odos imuninę sistemą ir skatina natūralų drėkinimą, kuris padeda odai išlikti švelniai, skaisčiai ir sveikai.

Antioksidacinis aktyvumas: provitamino A forma, ypač beta karotinas, veikia kaip antioksidantas, saugantis organizmą nuo laisvųjų radikalų, kurie prisideda prie lėtinių ligų ir senėjimo, streso.

Natūralūs vitamino A šaltiniai

Geriausias būdas vartoti rekomenduojamus vitamino A kiekius yra subalansuota mityba. Gyvūninės kilmės šaltiniuose, tokiuose kaip kepenys, žuvų taukai ir pieno produktai, gausu iš anksto paruošto vitamino A. Augaliniuose šaltiniuose, tokiuose kaip morkos, saldžiosios bulvės ir žalumynai, gausu beta karotino. Šių maisto produktų derinys gali padėti palaikyti tinkamą vitamino A kiekį.

Rekomenduojamas vitamino A suvartojimas

Rekomenduojama vitamino A norma su maistu skiriasi: 900 mikrogramų per dieną suaugusiems vyrams ir 700 mikrogramų suaugusioms moterims. Papildai gali padėti žmonėms patenkinti savo kasdienius poreikius, ypač jei jie turi mitybos apribojimų arba yra padidėjęs poreikis tam tikrais gyvenimo etapais, pvz., nėštumo metu. Tačiau dėl per didelio vartojimo gali kilti toksiškumo, kuris gali sukelti rimtų sveikatos problemų, rizika, todėl šie maisto papildai visada turėtų būti vartojami vadovaujantis gydytojo nurodymais.

Vitamino A trūkumas ir jo pasekmės

Vitamino A trūkumas yra gana retas, tačiau jei jis yra, rizika susilpninti imunitetą ir regėjimą yra didelė. Vaikai, nėščios moterys ir krūtimi maitinančios motinos yra labiausiai pažeidžiamos grupės, todėl joms reikia atitinkamai vartoti vitaminą A, kad būtų išvengta tam tikrų rizikų.

Vitamino A įtraukimas į savo mitybą

Norintiems padidinti vitamino A suvartojimą, paprastai užtenka dietos, kurioje gausu įvairių vaisių ir daržovių, taip pat saikingo gyvūninės kilmės produktų vartojimo. Asmenims, svarstantiems apie papildų vartojimą, patartina pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu, kad būtų galima pritaikyti tinkamą dozę ir išvengti galimo pavojaus sveikatai, susijusio su medžiagos perdozavimu.

Vitaminas A internetu iš MrBiceps.lt

Vitamino A kaina priklauso nuo produkto gamintojo, formos ir kiekio pakuotėje. Svetainėje skelbiama akcija gali būti puiki proga įsigyti vitamina A ar kito maisto papildo pigiau!