avatar

EAA

Tam, kad žmogaus organizmas funkcionuotų tinkamai, jam reikalingi įvairūs junginiai. Vienas iš jų yra ir EAA (anglų k. essiantials amino acids) – tai nepakeičiamos arba tiesiog esminės amino rūgštys. Kitais žodžiais tariant, tai – tokios amino rūgštys, kurių žmogaus organizmas pats negali pasigaminti. Vadinasi, jų reikia gauti su maistu. Tačiau taip pat reikia akcentuoti, jog norint šiomis amino rūgštimis aprūpinti savo organizmą, reikėtų suvartoti itin didelius tam tikrų maisto produktų kiekius. Taigi, tokia užduotis pasirodytų neįveikiama daugeliui, juo labiau, kad profesionaliai ar savo malonumui sportuojantys žmonės EAA turi gauti dar didesnius kiekius nei tie, kurių gyvenime nėra vietos sportui. Taigi, belieka tik viena išeitis – vartoto EAA papildomai. Itin aukštos kokybės EAA papildai yra parduodami ir mūsų internetinėje parduotuvėje.

Filtrai
Rinkiniai
Kaina
   
Prekių ženklai
Papildo forma

EAA amino rūgštys: kas tai ir kokia jų nauda?

Susipažinkite su EAA amino rūgštimis, įskaitant ir BCAA, kurių mūsų organizmas negamina ir sužinokite, kokias svarbias funkcijas jos atlieka:

  • Histidinas – turi įtakos skrandžio sulčių išsiskyrimui; palaiko lytinę funkciją; padeda įsisavinti geležį.
  • Izoleucinas – padeda palaikyti ištvermę, todėl ypač reikalingas intensyviai sportuojantiems žmonėms; padeda palaikyti normalią gliukozės koncentraciją; esant žaizdoms, skatina gijimo procesus; trūkstant šios amino rūgšties, žmogus gali jausti nuovargį, sumišimą, būti prastos nuotaikos, nervingas, irzlus.
  • Lizinas – vaidina svarbų vaidmenį susidarant antikūniams; reikalingas hormonų gamybai; padeda palaikyti normalų vaikų ir suaugusių žmonių kaulų tankį (būtent dėl pastarosios priežasties, labai svarbu užtikrinti, kad lizino netrūktų intensyviai sportuojantiems, kas būtų mažesnė kaulų lūžių bei traumų tikimybė).
  • Leucinas – dar viena, sportuojantiems žmonėms itin reikalinga amino rūgštis, kadangi būtent ji skatina baltymų sintezę, o tai pat – apsaugo raumenų baltymus nuo irimo. Pakankami šios amino rūgšties kiekiai, leidžia sumažinti riebalų masę ir netgi skatina žaizdų, randų gijimą.
  • Fenilalaninas – reikalingas normaliai nervų sistemai palaikyti. Be to, ši amino rūgštis yra atsakingas už neuromediatorių, kurie atsakingi už mūsų susivokimą erdvėje, susidarymą. Pakankamais šios amino rūgšties kiekiais savo organizmą turėtų aprūpinti ir tie, kurie sportuoja dėl patrauklių kūno linijų – fenilalaninas slopina apetitą.
  • Metioninas – taip pat itin reikalingas sportuojantiems asmenims, kadangi atsakingas už kreatino sintezę raumenyse bei saugo nuo riebalinio audinio susidarymo.
  • Treoninas – sportuojantieji turi gauti pakankamai ir šios amino rūgšties, nes ji reikalinga raumeninio audinio susidarymui.
  • Valinas – ši amino rūgštis, būdama energijos šaltiniu sporto metu (ar bet kokios kitos intensyvios fizinės veiklos metu), apsaugo raumenis nuo irimo. Taip pat padeda pašalinti žalingus apykaitos produktus.
  • Triptofanas – reikiami kiekiai šios amino rūgšties, padeda užmigti bei teigiamai veikia miego kokybę; be to, padeda jaustis energingiau, žvaliau – tai ypač svarbu intensyviai sportuojantiems.

EAA papildai: kaip išsirinkti?

Kaip matyti, EAA sportui yra iš tiesų reikalingos, tačiau taip pat reikia akcentuoti, kad jų papildai sudaro nemažą pasirinkimą. Tad, kad pasirinktumėte tinkamiausią, nepamirškite įvertinti ir tam tikrų detalių.

Ar tai yra pilnas esminių amino rūgščių kompleksas?

Vienas pagrindinių dalykų, kurį reikėtų įvertinti renkantis tokios pobūdžio gaminius, yra toks: ar jus sudominę EAA papildai apima pilną esminių amino rūgščių kompleksą.

Vartojimas ir laikymo sąlygos

Nors ant kiekvienos EAA papildų pakuotės rasite rekomendacijas, kokiais kiekiais ir kaip dažnai jie turėtų būti naudojami, nereikia pamiršti, kad kiekviena situacija – individuali. Todėl bus geriausia, pasikonsultuosite su savo mitybos specialistu ar treneriu, kurie įvertinę norimus pasiekti tikslus, pateiks tikslesnes rekomendacijas dėl vartojimo. Laikymo sąlygos netaps sunkiai išsprendžiamu galvosūkiu – tiesiog laikykite papildus vėsoje ir sausoje, vaikams ir saulės spinduliams nepasiekiamoje vietoje.

Skonis

Na, ir, žinoma, nepamirškite, kad EAA papildus vartoti yra ne tik naudinga, bet ir labai skanu – šiandien jau galite rinktis įvairius skonius: žalio obuolio, citrinų arbatos ir t.t.

Kodėl EAA papildai sportuojantiems turėtų būti perkami internetu?

Efektyviam ir kokybiškam sportui užtikrinti, geriausiems rezultatams pasiekti, šios aminorūgštys turi būti vartojamos papildai. Na, o jų papildus geriausia įsigyti internetu. Tam yra net kelios priežastys: visų pirma, užtikrinamas ypač saugus apsipirkimo procesas. Antra – garantuojamas ir patogumas, nes apsipirkti galite tiesiog neišeidami iš savo namų, bet kuriuo metu. Na, ir, žinoma, nereikia pamiršti, kad jūsų lauks ir itin patraukli gaminių kaina, nes mūsų internetinėje parduotuvėje dažnai vykdomos akcijos.