avatar

Beta alaninas

Beta alaninas – labai svarbi amino rūgštis, kurios reikia kiekvienam žmogui. Ji atsakinga už daugelį įvairių funkcijų mūsų organizme. Vis dėlto, sportuojantys žmonės šios amino rūgšties turėtų gauti daugiau nei to nedarantys. Taigi, patikimiausiu, saugiausiu bei efektyviausiu sprendimu tai užtikrinti tampa beta alanino papildų vartojimas. Aukštos kokybės šiai kategorijai priklausančių maisto papildų galite įsigyti ir mūsų internetinėje parduotuvėje.

Filtrai
Rinkiniai
Kaina
   
Prekių ženklai
Papildo forma

Beta alanine: kas tai ir kokia jo nauda žmogaus organizmui?

Beta alaninas yra pakeičiama amino rūgštis, kurią sintetina mūsų organizmas. Tik iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad visos medžiagos yra vienodai svarbios žmogaus organizmui. Nieko panašaus – būtų galima išskirti ne vieną medžiagą, kuri yra ypač svarbi tam tikrų kategorijų žmonėms. Beta alaninas – bei profesionaliai arba mėgėjiškai, tačiau daug bei intensyviai sportuojantys žmonės, tiesiog du, vienas nuo kito neatsiejami dalykai. Taip yra todėl, kad sportuojančių žmonių organizmui beta alanino daromas poveikis yra toks reikšmingas, kad šios amino rūgšties gaunantieji pakankamai, greičiau ir lengviau gali pasiekti išsikeltus tikslus. Taigi, koks yra beta alanino arba tiesiog alanine poveikis profesionalai bei mėgėjiškai sportuojantiems vyrams bei moterims?

Beta alanino papildai yra geriami norint pagerinti atletinę funkciją bei ištvermę. Ši amino rūgštis yra pagrindinė sudedamoji karnozino dalis, o pastaroji medžiaga ir veikia raumens ištvermę aukšto intensyvumo pratimų metu. Raumenyse visada yra karnozino, tačiau didesni jo kiekiai lemia geresnę raumenų ištvermę (t.y. jie geba susitraukinėti ilgesnį laiką).

Daugumoje atliktų mokslinių išvadų teigiama, jog beta alaniną vartojantys jėgos sportininkai gali to paties pratimo pakartojimų atlikti keliais daugiau nei iki šios amino rūgšties vartojimo. Ypač reikšmingų pokyčių jaučia aukšto intensyvumo sporto šakų, tokių kaip sprintas ar irklavimas, atletai.

Ne paslaptis, kad po įtemptų fizinių krūvių, pavyzdžiui, po vidutinio ar didelio sudėtingumo treniruotės, žmogus jaučiasi pavargęs. Tam tikri nuovargio požymiai gali būti jaučiami dar ir kitą dieną. Na, o, jei yra gyvenama itin įtemptu grafiku, tai išlieka tikimybė, kad nepavyks visiškai atgauti jėgų iki kitos treniruotės. Tačiau ne viskas taip niūru – praktika rodo, kad alanino papildus vartojantys žmonės jaučia mažesnį nuovargį po treniruotės arba jo nejaučia visai. Taigi, tai ne tik teigiamai veikia ne tik fizinį, bet ir visą emocinę žmogaus būklę, bet ir garantuoja, kad tikrai pavyks visiškai atsigauti iki kitos treniruotės ir jos metu siekti pačių geriausių rezultatų. Tačiau ir tai dar ne viskas – moksliniai tyrimais patvirtina, kad būtent beta alanine yra ta medžiaga, kurios pakankamai gaudamas organizmas, pagerina kvėpavimo funkciją. Na, o gaudamas daug deguonies, organizmas pavargsta ne taip greitai. Kitais žodžiais tariant, tai yra dar viena aplinkybė, atitolinanti nuovargį.

Taigi, apibendrinant galima daryti išvadą, kad sportuojančių žmonių organizmo alanine poveikis yra iš tiesų labai svarbus. Sportuojantis žmogus, kuris papildomai vartoja beta alanino, gali pakelti didesnius ir ilgiau trunkančius krūvius. Tai ypač teigiamai veikia sportinę veiklą bei sportinius pasiekimus.

Tačiau taip pat ne ką mažiau svarbus yra faktas, jog beta alaninas svarbus i bei naudingas ne tik šios kategorijos, t.y., sportuojantiems žmonėms. Gera žinia ta, jog yra ištirta, kad beta alaninas gali sąveikauti su vaistais, kurie paprastai skiriami širdies ir kraujagyslių ligomis sergantiems pacientams. Beta alaniną galima naudoti ir vartojant erekcinę disfunkciją gydančius vaistus. Na, o atsižvelgiant į tai, jog beta alaninas gerina/suaktyvina kvėpavimo funkcija ir dėlto organizmas geriau aprūpinamas deguonimi bei atitolinamas nuovargis, nesunku suprasti, kodėl būtent tokius papildus yra rekomenduojama vartoti ir vyresnio mažiaus žmonėms, besiskundžiantiems greit patiriamu nuovargiu.

Ne paslaptis ir tai, kad žmonės, na bent jau didžioji dalis jų, net kokia kaina nori išlikti jaunatviški. Ar tai pavyks padaryti, priklauso nuo daugybės įvairių veiksnių, tačiau verta pabrėžti, kad vienas esminių yra medžiagos, pasižyminčios antioksidacinėmis savybėmis. Taigi, verta akcentuoti, kad karnozinas, kurio pagrindinė sudedamoji dalis ir yra beta alanine, ypač stipriu antioksidaciniu poveikiu. Taigi, žmonės, kurių organizmas nestokoja šios amino rūgšties, ląstelių lygmenyje ilgiau išlieka jaunatviškesni. Tačiau net ir tai dar ne viskas. Ko gero, visi puikiai žino, kaip yra svarbu turėtų stiprią imuninę sistemą. Jei ji bus stipri, mes būsime kur kas atsparesni pačioms įvairiausioms ligoms, o susirgę greičiau pasveiksime.

Svarbu pastebėti, kad šios amino rūgšties iš tiesų galima rasti įvairiuose maisto produktuose. Jos nemažai yra mėsoje, žuvyje, paukštienoje. Vis dėlto, tam, kad būtų jaučiama visa išvardinta šios amino rūgštis nauda mūsų organizmui, reikėtų suvalgyti ypač didelius kiekius tam tikrų maisto produktų. Tai jau būtų ne tokia jau ir lengva užduotis, todėl geriausias bei patikimiausias sprendimas – beta alanino papildų vartojimas.

Beta alaninas: kaip išsirinkti tinkamiausius jo papildus?

Taigi, kaip matyti, šios amino rūgšties nauda žmogaus organizmui yra labai didelė ir pats geriausias būdas užtikrinti, kad jos netrūktų, tai – vartoti papildus. Vis dėlto, nesunku pastebėti, kad tokio pobūdžio papildai šiandien sudaro iš tiesų nemenką pasirinkimą. Taigi, norėdami išsirinkti tinkamiausius, turėtumėte įvertinti ir tam tikrus akcentus.

  • Kiek g beta alanino yra vienoje porcijoje arba 100 g?

Vienas esminių dalykų, kurį būtina įvertinti yra tas, kad skirtinguose beta alanino papilduose yra skirtingas jo kiekis (vertinant vieną porciją ar 100 g). Taigi, pirkdami įvertinkite, kiek daug šios medžiagos galite gauti suvartoję vieną porciją.

  • Kitos sudedamosios medžiagos

Dėmesį verta atkreipti į tai, kad kai kuriuos alanino papildus sudaro ir kitos medžiagos, pavyzdžiui, glutaminas. Taigi, renkantis, vertėtų ypač atsakingai įvertinti, kuris beta alanino papildas esamu laikotarpiu galėtų jums atnešti daugiau naudos. Jei reikia, prieš įsigydami pasikonsultuokite ir su mitybos specialistu arba treneriu, kuris įvertintų jūsų situaciją bei norimus pasiekti tikslus ir pranešti, kuris maisto papildų pasirinkimas jums būtų naudingesnis.

  • Skonis

Dėmesį verta atkreipti ir į tai, kad kai kurie beta alanino papildai yra praturtinami įvairiais skoniais. Ir tai yra iš tiesų puikus pasirinkimas kiekvienam, kuris galvoja, kad maisto papildų vartojimas turėtų būti ne tik naudingas, bet ir skanus procesas.

  • Kiekis

Beta alanino papildai yra parduodami įvairaus dydžio pakuotėmis. Belieka tik pridurti, kad didelės pakuotės dažnu atveju yra kur kas ekonomiškesnis pasirinkimas – taip taupomas laikas ir pinigai.

  • Vartojimas ir laikymo sąlygos

Beta alanino paros dozė siekia 2-5 g. Dažnai beta alanino yra pre workout papilduose, todėl vartojant atskirai ir beta alanino papildą svarbu neviršyti rekomenduojamos paros normos, nes per didelė dozė gali sukelti „skruzdėlyčių bėgiojimo“ efektą, vadinamą parasteziją.

Taip pat svarbu akcentuoti, kad ant kiekvienos beta alanino papildų pakuotės rasite rekomenduojamas suvartoti normas, o taip pat ir nurodymus, kaip dažnai tai reikėtų daryti. Ir nors šios rekomendacijas pateikia specialistai, nereikia pamiršti, kad tai – tiesiog standartas. Todėl iš tiesų puikiu pasirinkimu gali tapti sprendimas pasikonsultuoti treneriu arba mitybos specialistu, kuris įvertintų jūsų organizmo būklę, norimus pasiekti tikslus, treniruočių sudėtingumą bei intensyvumą, o taip pat ir iš maisto produktų gaunamą alanino kiekį bei, jei reikia, patiektų tikslesnes papildo vartojimo rekomendacijas. Na, o kalbant apie šio maisto papildo laikymo sąlygas, galima iš karto akcentuoti, jog viskas – kur kas paprasčiau. Tokį maisto papildą derėt laikyti vėsioje ir sausoje vietoje, kur jo nepasiektų tiesioginiai saulės spinduliai, vaikai; pakuotė turi būti sandariai uždaryta.

Kodėl beta alaninas turėtų būti įsigyjamas internetu?

Akivaizdu, jei beta alanino papildai papildys jūsų kasdienį racioną, tai jų teikiama nauda jus ypač maloniai nudžiugins: treniruočių metu būsite kur kas ištvermingesni; lengviau ištversite ir ilgas treniruotes; galėsite atlikti daugiau pratimų; nejausite nuovargio arba jis bus kur kas mažesnis. Taip pat išliksite jaunesni ląstelių lygmenyje ir džiaugsitės stipresne imunine sistema. Tad nusprendus įsigyti tokio pobūdžio papildus, verta prisiminti, kad geriausia tai daryti internetu. Ir tam yra ne viena priežastis. Visų pirma, pirkdami alanino maisto papildus internetu, sutaupysite daug laiko – išvengsite nuobodžių kelionių į prekybos vietas bei laukimo eilėse. Apie komfortą – taip pat pagalvota. jūs galite esamus gaminius rūšiuoti pagal sau aktualius kriterijus ir taip dar labiau suprastinti bei pagreitinti sprendimo priėmimą. Dar daugiau – jūsų laukia itin išsamūs maisto papildų aprašymai, su kuriais susipažinę sužinosite, kiek alanino yra 100 g papildo; o taip pat rasite informacijos, ar papildas praturtinti kitomis medžiagomis. Taip pat galėsite susipažinti ir su maisto papildus jau įsigijusiu pirkėjų atsiliepimais. Pirkėjai džiaugiasi, kad jaučiamas realus maisto papildų poveikis (didesne ištvermė per treniruotes, mažesnis nuovargis po jų). Na, o tie, kurie įsigyja beta alanino ir kitų medžiagų mišinius, džiaugiasi dėl puikaus suderinamumo bei dar didesnio efektyvumo.

Mažesnė kaina

Na, ir, žinoma, taip pat svarbu nepamiršti dar vienos detalės. Nors ir yra sakoma, kad rūpinimasis savo kūnu bei savijauta neturėtų būti apribojamas tam tikra pinigų suma, ne paslaptis, kad vis dėlto, nemažą dalį žmonių žavi galimybė įsigyti aukštos kokybės maisto papildų už mažesnę kainą. Taip ir nutiks tuo atveju, jeigu beta alanino papildus nuspręsite įsigyti mūsų internetinėje parduotuvėje. Viskas todėl, kad būtent mūsų internetinėje parduotuvėje labai dažnai - vykdomos įvairios akcijos. Na, o būtent jų metu maisto papildų kaina gerokai sumažėja – keliais, keliolika ar net keliasdešimt procentų.

Treniruotės – puikus sprendimas, priartinantis jus prie išsikeltų tikslų. Tačiau tuo pat metu būtina galvoti apie sprendimus, kurie padėtų išlikti ištvermingiems visos treniruotės metu, mažintų nuovargį jai pasibaigus ir pan. Akivaizdu, kad beta alanino papildai – ypač taiklus pasirinkimas.