avatar

Riešutų sviestas

Jei iki šiol manėte, kad maisto papildas sportuojantiems yra tik tas, kuris pagamintas miltelių, tablečių ar kapsulių pavidalu, jūs labai klydote. Itin vertingi, jūsų organizmą aprūpinantys taip reikalingomis medžiagomis bei teikiantys kitokią naudą maisto papildai šiandien gali atrodyti kitaip – tarsi skanus, prabangiai subtilaus skonio desertas, kurio norėsis dar ir dar. Vienas tokių pasirinkimų yra riešutų sviestas. Jo galite įsigyti ir mūsų internetinėje parduotuvėje.

Filtrai
Rinkiniai
Kaina
   
Prekių ženklai

Kodėl šis gaminys naudingas sportuojantiems?


Ko gero jau ne kartą girdėjote, kad būtent riešutų sviestas (pavyzdžiui, pagamintas iš žemės, migdolų, lazdyno, makadamijų ir t.t.), turėtų būti įtrauktas į kasdienį sportuojančių žmonių racioną. Ir iš tiesų – tikrai netrūksta priežasčių, kodėl riešutų sviestą būtina vartoti kiekvienam profesionaliam sportininkui arba mėgėjiškai sportuojančiam žmogui. Visų pirma, reikia akcentuoti, kad riešutų sviestas (ypač žemės riešutų sviestas), turi labai didelį kiekį baltymų, o jie, kaip žinia, yra ypač reikalingi sportuojančio žmogaus organizmui, padeda greičiau atsigauti net po labai įtemptų treniruočių. Taip pat reikia pabrėžti, kad tai yra visiškai natūralus baltymų šaltinis, gaunamas tiesiai iš gamtos; tinka vegetarams bei veganams. Tad žmogaus organizmas šiuos baltymus įsisavina ypač puikiai.
Dar keli svarbūs aspektai: riešutų sviestai yra vieni tų produktų, kurių jūsų organizmui suteikia daug energijos bei papildo jį ypač vertingomis maistinėmis medžiagomis, tokios, kaip: magnis, fosforas, varis, manganas, cinkas, niacinas, vitaminas E ir t.t. Taip pat šis gaminys papildys jūsų organizmą mono – nesočiaisiais riebalais, antioksidantais ir skaidulomis.


Kuo dar yra naudingas riešutų sviestas?


Ypač džiugina ir tai, kad riešutų sviestas tikrai nėra tas specifinis gaminys, kurį vertėtų naudoti tik profesionaliai ar mėgėjiškai sportuojantiems žmonėms. Drąsiai galima sakyti, kad riešutų sviestai tikrai turėtų atsirastų kiekvieno žmogaus, kuris rūpinasi savo sveikatai bei nori gerai jaustis, virtuvėje. Taip yra todėl, kad iš tiesų šis gaminys yra naudingas ir dėl daugybės kitų priežasčių.
• Ne paslaptis, kad širdies bei kraujagyslių sistemos ligos yra ypač paplitusios visame pasaulyje. Na, o, kas antra mirtis, kuri įvyksta mūsų šalyje, kyla būtent dėl šios priežasties. Gera žinia ta, kad riešutuose aliejuose esančios medžiagos stiprina širdį bei kraujagysles, tad mažina tikimybę susirgti su jų veikla susijusiomis ligomis.
• Nereikia ir sakyti, kad atminties sutrikimai ar Alzchaimerio liga gerokai pablogina ne tik sergančiojo gyvenimo kokybę, bet ir apsunkina kasdienybę artimiesiems. Vis dėlto, yra ir gera žinia – riešutuose esantis niacinas mažina tikimybę sirgti šia liga bei gerina atmintį.
• II tipo cukrinis diabetas bei tulžies akmenligė – mūsų šalyje taip pat labai paplitusios ligos, kurios blogina pacientų gyvenimo kokybę. Vis dėlto, įvairūs tyrimai jau seniai įrodė, kad reguliariai valgantieji riešutus arba jų gaminius, gerokai sumažina tikimybę susirgti šiomis ligomis.
• Na, ir, žinoma, nereikia pamiršti, kad įvairiuose riešutuose yra ypač daug vitamino E. Jis ypač naudingas plaukams, odai bei nagams. Tad reguliariai skanaudami riešutų sviestą palaikysite normalią odos, plaukų bei nagų būklę.


Riešutų sviestas: kaip ir kur jį panaudoti?


Visiems aiškus dalykas – jei norime, kad gaminys mums atiduotų visą jame slypinčią naudą, pirmiausia turime jį reguliariai bei gausiai vartoti. Na, o tai padaryti yra kur kas lengviau, kai gaminys universalus, t.y., toks, kai galima sugalvoti dešimtis jo panaudojimo būdų. Būtent tai ir galima pasakyti apie riešutų sviestą. Galima išvardinti dešimtis būdų, kaip ir su kuo vartoti šį gaminį, tad kiekvienam iš jūsų beliks tik nuspręsti, kuris iš pasirinkimų yra pats patogiausias bei skaniausias:
• pasirinktą riešutų sviestą galite tepti ant skrebučio arba ruošti sumuštinius iš baltos duonos, riešutų sviesto bei bananų;
• riešutų sviestu galite gardinti rytines košes, varškę, sūrį, sveikuoliškus blynelius, jogurtą, vaisius ar jų salotas, ledus;
• riešutų sviestas gali tapti baltymių kokteilių sudedamąją dalimi;
• riešutų sviestu galite paįvairinti kepinius – sausainius, pyragus, tortus;
• galite tiesiog skanauti vieną, kai norisi sveiko deserto.
Kita vertus, nors riešutų sviesto panaudojimo būdų yra labai daug, visada reikėtų prisiminti ir svarbų dalyką – tai, jog vienas arbatinis šaukštelis šio puikaus gardėsio turi maždaug 100 kalorijų. Tad lepinkitės šiuo vertingu gaminiu saikingai.


Ekologiškas, o gal tik be pridėtinio cukraus?


Atsižvelgiant į tai, kad riešutų sviestas turi tiek daug gerų savybių (sportuojantiems žmonės jis yra labai naudingas dėl didelio baltymų kiekio, suteikia energijos ir aprūpina organizmą įvairiomis maistinėmis medžiagomis), o taip pat ir nesportuojantiems (mažina širdies ir kraujagyslių sistemos ligų, II tipo cukrinio diabeto, tulžies akmenligės tikimybę; padeda palaikyti normalią plaukų, odos, nagų būklę ir pan.), nesunku suprasti, kodėl šio gaminio populiarumas ypač išaugo visame pasaulyje. Na, o išaugus pasiūlai, didėja ir paklausa. Taigi, riešutų sviestą šiandien gamina šimtai kompanijų, siūlomos įvairios šio gaminio variacijos. Tad, natūraliai kyla klausimas: kokį riešutų sviestą rinktis? Galite būti tikri – būsite patenkinti savo pasirinkimu, jei atkreipsite dėmesį į tam tikras detales.


Iš kokių riešutų gaminamas sviestas?


Šiandien riešutų sviestas yra gaminamas iš įvairių rūšių riešutų – migdolų, lazdyno, makadamijų, anakardžių. Tačiau sportuojantiems žmonėms bene naudingiausias yra žemės riešutų sviestas, kadangi jis ypač turtingas baltymais, vitaminais bei mikroelementais.
• Ar sudėtyje yra pridėtinio cukraus?
Ne paslaptis, kad cukrus viena iš tų sudedamųjų dalių, kurios daugelis vengia. Tad, jei ir jums svarbu, kad jūsų maisto racionas būtų ne tik turtingas baltymais, bet ir siekiate vartoti kuo mažiau cukraus, vertėtų rinktis riešutų sviestą be pridėtinio cukraus. Juo labiau, kad riešutų sviestas, į kurį gamybos metu nebuvo papildomai įdėta cukraus, vistiek bus malonaus, šiek tiek saldoko skonio.


Ar gaminys yra natūralus?


Daugėjant riešutų sviesto gamybos receptų, šiandien jau nebeapsiribojama vien tik riešutai – neretai gaminį papildo ir kitos sudedamosios dalys. Vis dėlto, jei tik turite galimybę, jūsų pirkinių krepšelį turėtų atsidurti visiškai natūralus riešutų sviestas, kuris buvo pagamintas iš 100 proc. riešutų. Toks gaminys pasižymės didžiausia maistine verte ir, žinoma, didžiausiu baltymų kiekiu, kas yra ypač aktualu sportuojantiems žmonėms. Be to, natūralus riešutų sviestas turi ir dar vieną privalumą – juose nerasime palmių aliejaus, kuris šiandien vertinamas kaip sveikatai nepalankus produktas. Tokios sudedamosios dalys kaip palmių aliejus apskritai nėra nei naudingo, nei reikalingos: bet kurios rūšies riešutuose – žemės, lazdyno, migdolų, anakardžių ir pan., yra daug aliejų, kurie išskiria smulkiai malant riešutus ir užtikrina švelniai aksominę gaminio tekstūrą. Prekyboje netgi galima rasti tokių riešutų sviestų, kurių net 30 – 40 proc. sudaro ne riešutai, o kitos sudedamosios dalys – palmių aliejus, hidrinti riebalai, cukrus ir t.t. Savaime suprantama, toks gaminys tikri nebus toks naudingas jūsų organizmui, kaip 100 proc. natūralus riešutų sviestas.


Ar pagaminta iš ekologiškų riešutų?


Jei jums ypač svarbi jūsų savijauta, gerovė, o taip pat norite, kad jūsų sportiškas gyvenimo būdas netaptų aplinką žalojančia aplinkybe, jūsų krepšelyje turėtų atsidurti ekologiškas riešutų sviestas, t.y., gaminys, kuris buvo pagamintas iš ekologiškai užaugintų riešutų.
• Tekstūra
Dar vienas kriterijus, kurio taip pat negalima pamiršti, jei norite išsirinkti visiškai jūsų lūkesčius atitinkantį gaminį, yra jo tekstūra. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad itin smulkaus malimo riešutų sviestas pasižymės ypač švelnia, tolygia, aksomine tekstūra ir tiesiog tirps burnoje. Na, o, jei nuspręsite pasirinkti šiek tiek stambesnio malimo riešutų sviestą, jame rasite ir smulkių riešutų gabalėlių, kurie užtikrins traškumą.
• Skonis
Pasirinkusieji visiškai natūralų riešutų sviestą, galės mėgautis sodriu tos rūšies riešutų skoniu, iš kurių jis ir buvo pagamintas. Pasirinkusieji riešutų sviestą su pridėtiniu cukrumi, galės mėgautis maloniu saldumu. Na, o tie, kurie pasiilgo įvairovės, gali rinktis įvairių skonių – vanilės, karamelės, šokolado ir pan. riešutų sviestą.
• Kiekis
Na, ir, žinoma perkant tikrai vertėtų atkreipti dėmesį ir į gaminio pakuotę. Jei riešutų sviestą naudojate ypač įvairiems patiekalams gaminti; skanaujate kelis kartus per dieną, o galbūt jūsų šeimoje yra ir daugiau žmonių, kurie jau nebeįsivaizduoja savo kasdienio raciono be šio gaminio, tokiu atveju verta iš karto įsigyti didelę pakuotę. Toks sprendimas padės sutaupyti laiko bei pinigų.


Kodėl jį verta pirkti internetu?


Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad riešutų sviestą verta pirkti internetu. Visų pirma, toks sprendimas jums padės sutaupyti laiko – patikusį gaminį galėsite įsigyti net neišeidami iš savo namų. Galimybė rūšiuoti gaminius pagal prekės ženklą, kainą ir pan. garantuos, kad greitai atrasite tą, kuris atitinka visus jūsų lūkesčius. Na, ir, žinoma, ne ką mažiau svarbi yra akcijos, kurios, kad ypač aukštos kokybės, skanūs ir svarbiausia – jūsų organizmui itin naudingi rieuštuų sviestai bus parduodami pigiau. Kita vertus, svarbu akcentuoti, kad bet kuri akcija turi ir pradžią, ir pabaigą, todėl laukti – neverta: tegul skaniausias riešutų sviestas jūsų pirkinių krepšelyje atsuria jau šiandien.