avatar

Sporto papildai: mitai ir faktai

Maisto papildai 2019-06-03

Sporto papildai: mitai ir faktai

Sporto papildų vartojimas yra apipintas įvairiais mitais, kurie dažnai klaidina žmones. Neretai yra manoma, kad maisto papildai sportui yra labai žalingi sveikatai, ar kad gali atstoti taisyklingą mitybą ir treniruotes. Visa tai tikrai nėra tiesa, ir tai nėra vieninteliai mitai, su kuriais tenka susidurti tikrai neretais atvejais. Taigi, kaip viskas yra iš tiesų – ką vertėtų žinoti apie sporto papildus, ir kokių nuostatų reikėtų atsisakyti?

1 mitas: papildai gali atstoti treniruotes

Būtų gerai, jei tai būtų tiesa, tačiau realybė yra visiškai kitokia. Maisto papildai sportui tai nėra stebuklingi milteliai, kurie galėtų atstoti treniruotes. Papildai tėra pagalbinė priemonė siekti užsibrėžtų tikslų – jei norite pasiekti geriausių rezultatų, svarbu ne tik tai, kad būtų pasirenkami tinkami sporto papildai, bet taip pat būtų sudaromas tinkamas mitybos planas ir pasirenkamos treniruotės.

2 mitas: papildai greitai pakeis kūno formas

Kaip jau minėta anksčiau, stebuklų nebūna, tad ir per savaitę įspūdingų rezultatų tikrai nepasieksite. Sporto papildai padeda sutvirtinti kūną ir pasiekti rezultatų greičiau, tačiau visada yra svarbu apsišarvuoti kantrybe, ir suprasti, kad prireiks šiek tiek laiko, kol bus pasiekti norimi rezultatai. Dažniausiai prireikia kelių mėnesių, kol yra pamatomi akivaizdūs rezultatai, tad neverta nuleisti rankų, jei viskas vyksta ne taip greitai, kaip norėtųsi.

3 mitas: organizmas nesugeba įsisavinti sporto papildų

Tai taip pat nėra tiesa. Sporto papilduose esančios natūralios medžiagos neretai yra lengviau įsisavinamos nei gaunamos su maistu, todėl sporto papildai gali kompensuoti tam tikrų maistinių medžiagų trūkumą. Vis dėlto, visada yra svarbu stebėti, ar tam tikrų medžiagų negausite per daug – tai yra itin aktualu tais atvejais, jei vartojami ne vieni maisto papildai.

4 mitas:organizmas pripranta prie sporto papildų

Neretai yra manoma, kad prie sporto papildų organizmas pripranta, ir tuomet su maistu gaunamos medžiagos įsisavinamos prasčiau. Vis dėlto, tai tikrai nėra tiesa, ir dėl to nerimauti nereikėtų. Galite būti užtikrinti, kad taip tikrai nenutiks. Tokia nuostata susidaroma dėl to, kad kai kurie maisto papildai turi būti vartojami ciklais, tačiau tikrai nereikėtų dėl to nerimauti – organizmas nuo maisto papildų tikrai nepradės prasčiau įsisavinti tam tikrų medžiagų.

5 mitas: dėl išrūgų baltymų staigiai auga svoris

Tai nėra tiesa. Jei per dieną nėra suvartojama daugiau kalorijų, nėra jokio pagrindo manyti, kad pradės augti kilogramai. Išrūgų baltymai yra reikalingi tam, kad būtų galima užsiauginti raumenis, tačiau čia taip pat bus svarbi ir tinkama mityba, be kurios nepavyks pasiekti norimų rezultatų.

6 mitas: visi maisto papildai yra tokios pat kokybės

Tikrai ne – visų siūlomų maisto papildų kokybė gerokai skiriasi. Maisto papildu parduotuve Vilniuje tikrai jums gali pasiūlyti pakankamai gausų sporto papildų pasirinkimą, ir palanku pasidomėti, kokie sporto papildai yra vertinami palankiausiai. Tikėtina, kad rasite gana nemažai atsiliepimų apie įvairius siūlomus papildus, tad nuspręsti galėsite dar paprasčiau.

7 mitas: maisto papildai turi šalutinį poveikį

Daugumoje sporto papildų sudėtyje yra tokių maisto medžiagų kurios yra randamos žmogaus kūne arba vartojamame maiste. Jei sporto papildai yra vartojami tinkamai, ir pasirenkami organizmui tinkantys sporto papldai, galite būti užtikrinti, kad nebus jokio pašalinio poveikio.

8 mitas: sporto papildai gali būti universalūs

Deja, nėra tokių sporto papildų, kurie galėtų tikri kiekvienam organizmui, todėl labai svarbu kruopščiai rinktis tinkamiausius sporto papildus. Kadangi pasirinkimo galimybės yra iš tiesų nemažos, tikrai visada bus galima išsirinkti tokius papildus, kurie galėtų geriausiai pasiteisinti. Pasikonsultuokite su treneriu ar mitybos specialistu – jie tikrai galės jums patarti, kokie maisto papildai sportui galėtų būti geriausiu pasirinkimu.

9 mitas: papildai lieknėjimui nėra veiksmingi

Jei pasirenkami tinkami papildai lieknėjimui, tikrai galima pasiekti puikių rezultatų – šie papildai gerina medžiagų apykaitą, todėl maistas yra lengviau virškinamas. Vis dėlto, nereikėtų tikėtis, kad papildai padarys stebuklą, ir nepageidaujami kilogramai patys ištirps. Taip pat yra svarbu tai, kad jūs pasirūpintumėte tinkama mityba ir pasirinktumėte tam tikras treniruotes.

1 faktas: papildai leis intensyviau treniruotis

Jei nepasirenkami tinkami maisto papildai, galintys suteikti energijos, tokiu atveju pakelti treniruočių krūvį gali būti gana sudėtinga, o po jų bus juntamas nuovargis. Neretais atvejais dėl greito išsekimo yra atsisakoma treniruočių, tad svarbu pasistengti kad taip nenutiktų. Jei vartosite tinkamus maisto papildus, galite būti užtikrinti, kad jums užteks energijos, ir galėsite tęsti ką pradėjote. Maisto papildai sportui turi teigiamą poveikį organizmo natūralios būsenos atsistatymui, todėl po treniruočių galėsite greičiau atsigauti.

2 faktas: papildai turi būti vartojami tam tikru metu

Jei norima pasiekti pačių geriausių rezultatų, labai svarbu yra tai, kokiu metu yra vartojami sporto papildai. Maisto papildu parduotuve Vilniuje siūlo labai didelį sporto papildų pasirinkimą, ir jie turi būti vartojami tam tikru metu: pusryčiaujant, prieš treniruotes, po treniruotės, ir t.t. Labai svarbu atidžiai sekti nurodymus, kada turi būti vartojami maisto papildai, ir tai galės užtikrinti pačius geriausius rezultatus.

Taigi, maisto papildai sportui nebus žalingi, jei pasirinksite tinkamus papildus. Nors neretai yra nerimaujama dėl galimo šalutinio poveikio, tačiau jo tikrai nebus, jei papildus vartosite tinkamai. Pasirinkę tam tikrus papildus visada vadovaukitės nurodymais, kaip ir kada turi būti vartojami sporto papildai, ir nepamirškite, kad vien papildais nepasieksite norimų rezultatų. Taip pat svarbu pasirinkti tinkamas treniruotes bei suderinti mitybą – tokiu atveju pasiekti rezultatai bus iš tiesų džiuginantys.