avatar

Sporto papildai ir maistas prieš treniruotę: ko nesirinkti?

Mityba 2019-06-03

Sporto papildai ir maistas prieš treniruotę: ko nesirinkti?

Maisto papildai sportui - pasirinkimas tikrai nėra mažas. Vieni jų yra vartojami prieš treniruotę, kiti – po jos, ir visada svarbu pasirūpinti, kad jie būtų vartojami laiku. Nepakanka per dieną suvartoti reikalingą sporto papildų kiekį – taip pat vertėtų  pasirūpinti, kad papildai būtų vartojami tinkamu laiku. Kadangi papildų pasirinkimas tikrai nėra mažas, visada svarbu laikytis nurodytų vartojimo instrukcijų – yra didelis skirtumas, kada ir kokie sporto papildai bus vartojami. Ta pati taisyklė galioja ir renkantis tam tikrus maisto produktus, kurie yra vartojami prieš treniruotę – net ir labai naudingi maisto produktai gali pakenkti, jei bus vartojami prieš treniruotę. Taigi, kokio maisto reikėtų vengti prieš treniruotę?

Linų sėmenys

Nors linų sėmenys yra labai vertingas maisto produktas, tačiau vartojamas prieš treniruotę gali sukelti pilvo pūtimą. Turbūt nereikia net sakyti, kad tai sukelia tikrai nemalonius pojūčius, todėl rekomenduojama linų sėmenis vartoti likus maždaug 2 valandoms iki treniruotės pradžios.

Humusas

Humusas paprastai yra gaminamas iš  sezamų pastos ir avinžirnių. Humusas yra sveikas ir sotus, tačiau jį vertėtų valgyti ne prieš treniruotę, o kitu dienos metu. Iš ankštinių augalų gaminamas maistas turi sunkiai virškinamų angliavandenių, todėl toks maistas pučia pilvą.

Pieno produktai

Pieno produktai yra sveikos mitybos dalis, tačiau juos rekomenduojama vartoti likus 1-2 valandoms iki treniruotės.

Vanduo su priedais

Nors parduotuvėse yra siūloma įsigyti įvairių skonių vandens specialiai sportuojantiems žmonėms, tačiau kur kas palankiau rinktis paprastą vandenį. Vandens su priedais sudėtyje paprastai būna cukraus, tad reikėtų vengti tokių gėrimų. Jei gėrime yra dirbtinių saldiklių, tai gali naikinti gerąsias žarnyno bakterijas, kas gali sukelti įvairius virškinimo sutrikimus.

Neprinokę bananai

Bananai – puikus užkandis prieš treniruotę, tačiau pasirenkami bananai turi būti sunokę. Nesunokę vaisiai pučia pilvą, tad treniruotės metu galite jausti diskomfortą.

Aštrus maistas

Jis gali padėti sudeginti daugiau kalorijų, tačiau tokį maistą verčiau rinkitės kitu dienos metu. Treniruotės metu gali graužti rėmuo, o tai tikrai nėra malonu.

Greitas maistas

Picos, bandelės ir kiti kepiniai yra labai kaloringi ir riebūs. Jų kiekį visada reikėtų riboti, na, o prieš treniruotę tokio maisto geriausia atsisakyti. Tikėtina, kad pavalgę tokio maisto jausitės pernelyg apsunkę, tad treniruotė pareikalaus tikrai nemažai pastangų.

Kava

Kad ir kaip norėtųsi išgerti kavos, verčiau rinkitės žaliąją arba juodąją arbatą, iš kuruos gausite energijos. Taip pat tirštieji vaisių kokteiliai gali būti puikiu pasirinkimu (jei juos pasigaminsite namuose). Parduotuvėse siūlomų vaisių kokteilių sudėtyje gali būti dirbtinių saldiklių, kas tikrai nebus labai naudinga.

Ryžių paplotėliai

Juose nedaug kalorijų, tačiau ryžių paplotėliai nesuteikia sotumo jausmo. Taigi, jei norite pasistiprinti prieš treniruotę, verčiau rinkitės kitus maisto produktus.

Džiovinti vaisiai ir riešutai

Dietologai perspėja, kad toks maistas prieš treniruotę gali sukelti pilvo pūtimą. Ar taip nutiks, priklausys nuo individualaus organizmo, bet ar tikrai norite rizikuoti?

Avokadai

Nors tai gali atrodyti puikus maistas prieš treniruotę, tačiau avokaduose gausu riebalų. Avokadus galite drąsiai valgyto likus maždaug 2 valandoms iki treniruotės, tačiau prieš pat treniruotę vertėtų vengti tokių maisto produktų.  Maistas, kuris turi daug riebalų ir skaidulų, sunkiai ir lėtai virškinamas. Taigi, tai gali sukelti diskomfortą ar net sukelti pilvo dieglius.

Kiti maisto produktai

Turbūt iš patirties žinote, kokie maisto produktai sukelia jums diskomfortą. Vieniems pilvo pūtimą sukelia obuoliai, kitiems – pupelės, dar kitiems – miltiniai patiekalai, ir t.t.  Niekas geriau už jus pačius nepažįsta jūsų organizmo, todėl 

Sporto papildai prieš treniruotę

Svarbu yra tai, kad sporto papildai būtų vartojami tinkamu metu. Taigi, pasirūpinkite, kad prieš treniruotę vartotumėte tinkamus papildus. Kai kurie jų turi būti vartojami kelis kartus per dieną, tad pasidomėkite, ar juos galėsite vartoti ir prieš pat treniruotę. Kiekvienu atveju svarbu skaityti papildų vartojimo instrukciją, ir tai tikrai padės jums greitai sužinoti, ar papildai bus tinkamai vartojami. Jei dar tik planuojate rinktis tam tikrus maisto papildus sportui, galite pasikonsultuoti su pardavėjais – jie tikrai padės jums paprasčiau pasirinkti tinkamiausius sporto papildus.

Sporto papildai Vilniuje

Parduotuvių, kuriose yra siūloma tokia produkcija, galėsite rasti ne taip ir mažai, tad galėsite nuspręsti, kur pirkti papildus yra palankiausia. Dažnais atvejais yra skundžiamasi laiko stoka, tad verta ieškoti tokių parduotuvių, kurios yra įsikūrusios jums patogiausioje vietoje. Sporto papildai Vilniuje yra siūlomi daugybėje įvairių parduotuvių, tad tikrai galėsite pasirinkti pačią tinkamiausią. Taip pat galėsite rinktis ir internetines parduotuves – jose įsigyti reikalingų prekių visada galima dar greičiau. Žinoma, visada svarbu pasidomėti,  ar tam tikra prekybos vieta yra patikima – prekiautojų internetinėje erdvėje vis daugėja, tačiau rinkitės tik oficialias parduotuves, kuriose įsigysite iš tiesų kokybiškų prekių.

Visuomet yra svarbu tai, ką ir kokiu metu valgote,  ir prieš treniruotę reikėtų itin atidžiai rinktis maisto produktus. Kadangi pasirinkimas yra tikrai labai platus, visada bus galima rasti palankiausias pasirinkimo galimybes. Tai, kas tinkama vartoti kitu dienos metu, nebūtinai tiks ir prieš pat treniruotę, tad visada svarbu įvertinti, ar pasirinktas maistas nesukels diskomforto. Taip pat svarbu ir tai, ar pasirinkti sporto papildai yra tinkami vartoti prieš treniruotę – vartojimo instrukcijoje tikrai bus pateikta tokia informacija. Tuo atveju, jei dar tik planuojate įsigyti tam tikrų sporto papildų, galite pasikonsultuoti su pardavėjais, ir jie tikrai galės jums patarti, kokios pasirinkimo galimybės gali geriausiai pasiteisinti. Papildų sportui pasirinkimas bus tikrai labai platus, tad atrasite tokius papildus, kurie labiausiai tiktų prieš pat treniruotę.