avatar

Vitaminas B3 (niacinas)

Vitaminas B3 - B grupės vitaminų elementas, kuris dar kitaip vadinamas niacinu. Niacinas tirpsta vandenyje, ypač reikalingas organizmui, daugeliui gyvybinių funkcijų atlikti.

Filtrai
Rinkiniai
Kaina
   
Prekių ženklai
Papildo forma

Niacinas: nauda   

Vitaminas B3 kartu su vitaminu B1, B2, B6 dalyvauja medžiagų iš riebalų, angliavandenių bei baltymų pasisavinimo mitybos procese. B3 vitaminas taip pat yra atsakingas už skrandžio rūgšties sintezę bei jos procesus. Taip pat jis yra būtinas siekiant pašalinti toksinus iš organizmo, galiausiai, normaliai organizmo fermentų funkcijai palaikyti.

Tyrimai rodo, kad  vitaminas b3 niacinas taip pat yra reikalingas žmogaus nervinei sistemai palaikyti, tad labai rekomenduojamas tiems, kurie daug dirba arba dažnai junta stresą. Niacino tabletės taip pat mažina blogojo cholesterolio kiekį kraujyje ir didina gerojo. Tai ypač svarbu lietuviams, kuriems dažnai kyla įvairios ligos dėl per didelio blogojo cholesterolio kiekio. 

Galiausiai, B3 vitaminas labai dažnai naudojamas ir kaip grožio puoselėjimo priemonė. Ypač vertinamas vitaminas B3 odai, kadangi jis lėtina senėjimo procesus, oda išlaiko savo elastingumą, tad atrodai natūraliai jaunatviška. Taip pat vertinamos ir vitamino B3 ampulės plaukams, kurios skatina plauko augimą, padeda jam išlikti storam, galiukai ne taip greitai lūžinėja.

Organizmo poreikis

Niacinas B3 yra reikalingas kiekvienam žmogui. Rekomenduojama paros dozė vyrams vidutiniškai yra 19 mg, moterims - 13 mg., nėščioms moterims dažniausiai siūloma apie 15 mg, o moterims, kurios žindo - 18 mg. Kitokios dozės yra skiriamos vaikams, tad reikia tartis su gydytoju, kuris gali paskirti vartoti vitaminą B3.

Trūkumo požymiai

Tai, kad Jums reikia papildomai vartoti vitamino B3 tabletes - geriausiai išduoda:

  • Odos sudirginimas, pavyzdžiui, pasikartojantis dermatitas.
  • Gali kilti liežuvio uždegimas.
  • Virškinimo sutrikimai.
  • Kankina bloga miego kokybė.
  • Pykinimas.
  • Nuovargis ir dirglumas.
  • Žmogui sunku susikaupti.
  • Ir t.t.

Vitaminas B3: kaina

Niacino kaina, lyginant su nauda, maža, tad verta šį vitaminą vartoti kasdien, kad Jūsų organizmas būtų papildytas medžiagomis, kurios reikalingos tinkamam jo funkcionavimui. B3 vitaminą galite įsigyti pas mus pigiau. Siūlome akcijas, kurios leis sumokėti mažiau, tačiau džiaugtis puikia kokybe, kuri atsilieps Jūsų sveikatai. Dažniausiai pasirenkamos niacinas ampulės, tačiau galima pas mus įsigyti ir papildą tabletėmis.