avatar

Vitaminas B9 (Folio rūgštis)

Nors folio rūgštis dažnai pirmiausia yra rekomenduojama toms poroms, kurios planuoja vaiką, tačiau ji - reikalingas tikrai ne tik jiems ir tikrai ne tik naujos gyvybės pradėjimui. Folio rūgštis - tai viena iš vitamino B9 formų, kuri teigiamai veikia žmogaus nervinę sistemą ir tuo pačiu padeda būti sveikesniu.

Filtrai
Rinkiniai
Kaina
   
Prekių ženklai
Papildo forma

Folio rūgštis: nauda

Folio rūgštis turi būti vartojama reguliariai, kadangi tai yra labai svarbus vitaminas, kuris padeda tinkamai veikti daugeliui žmogaus kūno organų.

 • Folio rūgštis nėštumo metu yra tiesiog būtina. Ji padeda vaisiui kur kas geriau vystytis, taip pat, išvengti DNR klaidų. Ne veltui sakoma, kad natūrali folio rūgštis turi būti pradedama gerti kelis mėnesius iki planuojamo pastojimo arba planuojamo pradėjimo bandyti. Vitaminas B9 - tikrai yra būtinas: tiek planuojant pastoti, tiek jau pastojus. Pastebėta, kad folio rūgštis norint pastoti - padidina to tikimybę, tad jos vartojimas labai rekomenduotinas.
 • Folio rūgštis vyrams ir moterims taip pat rekomenduojama tokiu atveju, kai norisi išvengti diabeto arba reikalinga šios ligos kontrolė. Kadangi geriausia folio rūgštis padeda normalizuoti cukraus kiekį kraujyje - tai yra puiki pagalba jau sergantiems diabetu. Taip pat ji sumažina atsparumo poveikį insulinui. Visa tai buvo įrodyta moksliškai.
 • Folio rūgštis plaukams - puiki pagalba tiems ir toms, kurie nori atrodyti puikiai. Folio rūgštis moterims dažnai padeda užsiauginti tankius bei ilgus plaukus. Svarbiausia yra reguliariai gerti, kadangi tik tokiu atveju efektas bus ilgalaikis.
 • Kam reikalinga folio rūgštis? Tam, kad Jūsų organizme esant kokiems nors uždegiminiams procesams - jie būtų kuo greičiau suvaldyti. Tam tikra prasme tai yra profilaktika, kuri leis jums sirgti rečiau arba paveikti greičiau.
 • Folio rūgšties tabletės taip pat mažina bet kokį galimą vaistų neigiamą poveikį Jūsų kūnui. Taigi, tai tampa tarsi atstatomoji medžiaga, kuri padeda organizmui greičiau pasveikti po ligos.

Kokia folio rūgštis geriausia? Nėra vieningo atsakymo. Svarbiausia yra rinktis tokią, kuri parduodama legaliai, kadangi tai bus garantija, kad įsigysite patikimą ir naudą nešantį papildą.

Folio rūgštis: kaip vartoti?

Folio rūgštis prieš nėštumą turėtų būti vartojama kelis mėnesius. Kai pastojote - geriausia dar tris, kol bus baigtas pirmas trimestras. Žinoma, folio rūgštis pastojimui kinta savo kiekiu, tad dažniausiai tai lemia ir vartojimo dažnumą. Dėl to visada pirmiausia siūlome pasitarti su savo akušeriu. Jis bet kuriuo atveju būtinai patars gerti folio rūgštį, tik aptarkite tikslius kiekius.

Folio rūgštis: norma

Šiuo metu išskiriamos normos yra:

 • naujagimiams – 16–73 nmol/l;
 • suaugusiems – 6,1–36,5 nmol/l.

Detali rekomenduojama paros norma, kurią galima gauti su maistu arba papildais:

 • vaikams – 30–80 µg; 
 • paaugliams – 150–200 µg; 
 • suaugusiems – 240 µg; 
 • nėščiosioms bei maitinančioms – atitinkamai 400 ir 480 µg.

Folio rūgšties trūkumas

Folio rūgšties trūkumas organizme dažniausiai atsiranda dėl to, kai žmogaus mityba yra labai skurdi, dėl alkoholizmo, nuolatinio rūkymo, dėl žarnyno operacijų, taip pat - esant kepenų cirozei, turint navikų, galiausiai, nėštumo metu.

Ryškiausi požymiai, kurie rodo, kad folio rūgšties Jums trūksta, yra:

 1. silpnumas; 
 2. nuovargis; 
 3. galvos skausmas;
 4. nuotaikos pokyčiai; 
 5. depresija;
 6. burnos opos;
 7. ir t.t.

Folio rūgštis: kaina

Folio rūgšties vartojimo atsiliepimai dažniausiai džiugina ir skatina kiekvieną į savo kasdienybę įtraukti šiuos vitaminus. Jeigu norite įsigyti ne tik gerą kokybę, tačiau ir nemokėti per daug - visada galite pirkti pas mus. Siūlome Jums tik žinomų prekinių vardų vitaminus ir patrauklias kainas, kurios akcijų metu mažinamos dar labiau. Viskas dėl to, kad kiekvienas būtų sveikas ir laimingas. Su vitaminais, kurie bus vartojami kasdien - tai yra įmanoma.