avatar

Maisto papildai sportui – tai ne maisto pakaitalas

Maisto papildai 2019-06-03

Maisto papildai sportui – tai ne maisto pakaitalas

Visada yra svarbu pasirūpinti, kad tinkamai maitintumėtės, o tuo atveju, jei intensyviai sportuojate, įvairių maistinių medžiagų jums reikės daugiau. Nors kartais manoma, kad įvairių maisto medžiagų trūkumą galės kompensuoti maisto papildai sportuojantiems, tačiau jie tegali papildyti mitybą – papildai niekada nepakeis tinkamos mitybos. Taigi, visada svarbu pasirūpinti, kad su maistu gautumėte pakankamai energijos ir įvairių reikalingų maistinių medžiagų.Dalijamės su jumis vertingais patarimais, kaip galima pasirūpinti tinkama mityba ir visada pasirinkti tinkamus maisto produktus.

Angliavandenių turintys produktai

Sportuojantys žmonės visada turi gauti pakankamą angliavandenių kiekį. Ruošiant valgius visada svarbu pasirūpinti, kad angliavandeniai sudarytų pakankamą maisto raciono dalį. Angliavandeniai turi sudaryti apie 60 procentų visų suvalgomų produktų.

Pasirūpinkite maisto produktų atsargomis

Visada yra svarbu tai, kad namuose visada būtų pakankamai reikalingų maisto produktų. Niekam ne paslaptis, kad kartais paprasčiausiai tingisi nueiti į parduotuvę, ar paprasčiausiai nespėjama to padaryti. Deja, dėl šios priežasties neretai nukenčia mityba, taigi, svarbu pasirūpinti, kad taip nenutiktų. Rekomenduojama apsipirkti kartą per savaitę – galėsite pasirūpinti visais svarbiausiais maisto produktais ateinančioms 7 dienoms.

Pirkite ir sutaupykite

Palankiausia rinktis didžiąsias maisto prekių parduotuves, kuriose yra didelis prekių pasirinkimas. Gana dažnais atvejais čia galima rasti įvairių nuolaidų, o tai reiškia, kad jūs galėsite apsipirkti kur kas pigiau. Palanku turėti ir nuolaidų kortelę, kuri leis sutaupyti dar daugiau pinigų. Žinoma, apsiperkant visada svarbu patikrinti, koks yra maisto produktų galiojimo laikas (ypač perkant nukainotas prekes). Taip pat palanku žuvį ir mėsą pirkti urmu – tai jums kainuos kur kas pigiau, ir galėsite sutaupyti net apie 50 procentų šiems maisto produktams išleidžiamos sumos.

Rinkitės kokybiškus maisto produktus

Jei yra galimybė, daržoves pirkite iš ūkininkų. Puikiu pasirinkimu gali būti ekologiški ūkiai – jiems yra keliami labai aukšti reikalavimai, tad galima būti tikriems, kad produktų kokybė bus iš tiesų puiki. Renkantis maisto produktus kokybė visada turėtų būti pačiu svarbiausiu kriterijumi – nors įvairūs ekologiški produktai  kainuoja kiek brangiau nei kiti, tačiau investuoti tikrai verta, nes tai teigiamai atsilieps jūsų sveikatai.

Rinkitės naudingus riebalus

Nors riebalai turi sudaryti gana nedidelę maisto raciono dalį, tačiau svarbu pasirinkti naudingus riebalus. Pavyzdžiui, tinkamu pasirinkimu gali būti sūris ar riešutai. Sportuojantys žmonės neturėtų rinktis  riebių kepinių, kurie tikrai nebus naudingi organizmui.

Vietoj proteinų kokteilio – pienas

Jei neturite galimybės susiplakti proteinų kokteilį, pienas gali būti puikiu pasirinkimu. Viename litre pieno yra apie 40 gramų proteinų ir apie 360 kalorijų. Jei į proteinų kokteilį įpilsite neriebaus pieno, tai galės pagreitinti raumenų atstatymo procesą.

Iš anksto ruoškite maistą

Turbūt retas kuris turi pakankamai laiko kasdien gaminti maistą, todėl patartina tai daryti maždaug 2-3 kartus per savaitę. Užtruksite kur kas trumpiau, ir jums nereikės rūpintis, ką valgyti darbo metu. Deja, tuo atveju, jei maistas nėra ruošiamas namuose, ne visada galima pasirinkti tikrai naudingus maisto produktus. Taigi, venkite beverčio maisto, ir maistą ruoškite iš anksto.

Tinkamai atitirpinkite mėsą ir žuvį

Gana dažnais atvejais daroma ta pati klaida – mėsa ir žuvis yra atitirpinama kambario temperatūroje. Vis dėlto, to reikėtų vengti, tad pasirūpinkite, kad mėsa ar žuvis būtų atitirpinama šaldytuve. Nors šis procesas truks ilgiau, tačiau maisto produktai išsaugos gerąsias savybes.

Mėsos smulkinimas

Jei pabosta kas kartą valgyti vištienos krūtinėlę, galite ją sumalti – malta mėsa taip pat gali būti labai naudinga. Susmulkinti maisto produktai yra geriau įsisavinami, tad organizmas gaus daugiau reikalingų medžiagų. Žinoma, racioną turėtų sudaryti ne vien tik malta mėsa.

Maisto papildai sportui

Visada yra svarbu pasirinkti tinkamus maisto papildus. Šiandien jų siūloma iš tiesų nemažai, tad visada galėsite pasirinkti pačius tinamiausius. Galite pasikonsultuoti su mitybos specialistais bei su maisto papildų pardavėjais – jie visada galės padėti pasirinkti pačius tinkamiausius. Maisto papildai Vilniuje yra parduodami daugybėje įvairių pardavimo vietų, tad visada galėsite atrasti tokias prekybos vietas, į kurias nuvykti būtų palankiausia. Taip pat galite papildus pirkti internetu – tai padės sutaupyti brangaus laiko.

Pabodo proteinų kokteiliai?

Juos galite paskaninti sirupu. Laimei, šiandien įvairių sirupų pasirinkimas yra tikrai didelis, tad galėsite išbandyti vis kitokius skonius. Tikrai nesugadinsite savo dietos, jei į proteinų kokteilį įdėsite šaldytų uogų ar paskaninsite jį uogiene.

Jei pasiilgote desertų...

Turbūt žinote, kad desertai turėtų sudaryti mažiausią maisto raciono dalį, tačiau kartais siaubingai norisi pasaldinti gyvenimą. Vienas geriausių pasirinkimų – tai vadinamas kultūristo desertas, kuris yra gaminamas iš becukrės pudingo masės, sumaišytos su proteinais. Taip pat pudingo galima įpilti ir į proteinų kokteilį – galėsite mėgautis kur kas skanesniu gėrimu. Būkite išradingi, ir tikrai atrasite geriausius pasirinkimus.

Maisto papildai sportui, kad ir kokie kokybiški jie būtų, niekada neatstos tinkamos mitybos. Papildai yra skirti tam, kad papildytų jūsų dietą, bet tikrai ne tam, kad galėtų pakeisti tam tikrus maisto produktus. Visada yra svarbu pasirūpinti, kad su maistu gautumėte pakankamą reikalingų maisto medžiagų kiekį, ir svarbu atminti, kad aktyvų gyvenimo būdą propaguojantys žmonės turi gauti daugiau reikalingų maistinių medžiagų. Taigi, pirmiausia vertėtų peržvelgti savo mitybos racioną, ir tuomet pasirinkti tinkamus maisto papildus, kurie yra skirti sportuojantiems žmonėms. Maisto papildai sportui Vilniuje yra parduodami įvairiose parduotuvėse, tad galite būti užtikrinti, kad visada bus galima rasti pakankamai didelį sporto papildų pasirinkimą, ir jų galėsite įsigyti jums patogioje vietoje.